Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,36 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Поморова Оксана Вікторівна
УДК 004.896
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ  
Спеціальність 05.13.13 – обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук 
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Хмельницькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Богаєнко Іван Миколайович,
Державне підприємство науково-виробнича корпорація “Київський інститут автоматики”,
заступник генерального директора з наукової роботи;
доктор технічних наук, професор
Харченко В'ячеслав Сергійович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”,
завідувач кафедри комп’ютерних систем і мереж;
доктор технічних наук, професор
Черкаський Микола В'ячеславович,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри електронно-обчислювальних машин.
Захист відбудеться “3 жовтня 2007 р. о __15___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013 м.Львів, вул. С.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013 м. Львів, вул.С.Бандери, 12.
Автореферат розісланий “31 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.А. Бунь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні комп'ютерні системи (КС) є складними апаратно–програмними комплексами, що постійно вдосконалюються, розвиваються та модернізуються. Використання КC у провідних високотехнологічних сферах господарської діяльності суспільства: зв'язок, медицина, банківська справа, системи управління складними технологічними процесами, тощо, вимагає забезпечення високого рівня надійності функціювання КС та їх компонентів. Одним із засобів підвищення надійності є розроблення і впровадження ефективних апаратно-програмних засобів діагностування КС.
Особлива увага забезпеченню надійності має приділятися на етапі експлуатації КС. Цей етап життєвого циклу характеризується рядом особливостей, що ускладнюють організацію процесу діагностування, а саме слабкий інформаційний зв'язок етапу експлуатації КС з попередніми етапами життєвого циклу (проектування та виробництва), неповнота та неточність діагностичної інформації, низький рівень контролепридатності КС та їх складових, відсутність або відносно висока вартість діагностичних програм та апаратних засобів діагностування КС, відсутність технічної документації. Це призводить до ускладнення процесу діагностування КС на етапі експлуатації. Вартість виявлення несправних компонентів КС зростає на порядки при переході з нижчих рівнів на більш високі. Технічне обслуговування сучасних комп’ютерних пристроїв та технічних систем, що побудовані на їх основі, складає біля 50 % вартості таких систем. За цих умов все більшої ваги набуває діагностичне забезпечення, яке своєчасно інформує спеціаліста про поточний стан КС та видає прогноз стану на найближчий час.
Перспективним напрямком розвитку засобів технічного діагностування є використання у їх складі компонентів штучного інтелекту: продукційних правил, нечіткої логіки, штучних нейронних мереж, генетичних алгоритмів. Відомі засоби технічного діагностування КС, що використовують інтелектуальні компоненти, орієнтовані на вирішення окремих вузькоспеціалізованих діагностичних задач і не забезпечують достатнього рівня універсальності, тому проблема підвищення ефективності діагностування КС за рахунок розроблення та вдосконалення інтелектуальних засобів є актуальною і потребує подальших досліджень. У ряді випадків ця проблема вирішується шляхом розроблення нових теоретичних основ технічного діагностування з врахуванням впливу інтелектуалізації на реалізацію процесу діагностування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок