Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ (теоретичний та методичний аспекти)

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ (теоретичний та методичний аспекти)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ (теоретичний та методичний аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,55 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ГРИНЬОВА Валентина Миколаївна
УДК 378
ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
(теоретичний та методичний аспекти)
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті
ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант - доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Лозова Валентина Іванівна, Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Рудницька Оксана Петрівна, Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова, м.Київ; завідувач кафедри гри на музичних інструментах;
доктор педагогічних наук, доцент Дубасенюк Олександра Антонівна,
Житомирський державний педагогічний університет ім. Івана Франка, завідувач кафедри педагогіки;
доктор педагогічних наук, доцент Барбіна Єлизавета Сергіївна, Херсонський державний педагогічний університет, професор кафедри педагогіки і психології.
Провідна установа - Луганський державний педагогічний університет, ім.Т.Г.Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Луганськ.
Захист відбудеться “14“ березня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського,9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “9 “ лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Глибокі соціальні, духовні й економічні зрушення, що відбуваються на межі третього тисячоліття в Україні, спонукають до реформування системи освіти, яка має сприяти утвердженню людини як найвищої соціальної цінності, найповнішому розкриттю її здібностей, задоволенню різноманітних освітніх потреб, забезпеченню пріоритетності загальнолюдських цінностей, гармонії стосунків людини і навколишнього середовища, суспільства і природи. Практична реалізація визначених завдань залежить насамперед від учителя, здатного вільно орієнтуватися в соціальних і природних умовах, розуміти особливості розвитку культури, оволодівати науковою інформацією. Професіонал у галузі освіти має глибоко усвідомлювати місце і роль освітніх процесів, систем у світовому культурному просторі, в його історичних закономірностях і етнографічних формах, поєднувати глибокі фундаментальні теоретичні знання й практичну підготовку.
У цільовій комплексній програмі "Вчитель" зазначається, що "завдяки діяльності педагога реалізується державна політика у створенні інтелектуального, духовного потенціалу нації, розвитку вітчизняної науки, техніки і культури, збереженні і примноженні культурної спадщини й формуванні людини майбутнього" Цільова комплексна програма “Вчитель” // Освіти України. – 1996. – № 64. –27 серпня.. Проте якість підготовки вчителів за багатьма параметрами ще не відповідає вимогам сучасної школи. У зв’язку з цим актуальною залишається потреба в забезпеченні середньої школи добре підготовленими, професійно компетентними кадрами, які мають високий рівень культури в цілому і педагогічної зокрема.
Основні вимоги до підготовки педагогічних кадрів і рівня їх професіоналізму знайшли відображення в Законі України "Про освіту", Державних національних програмах "Освіта" ("Україна XXI століття"), "Діти України", Концепції національно-го виховання. Реалізація визначених у цих документах завдань потребує розв’язання низки проблем, однією з яких є підготовка в но-вих соціокультурних умовах педагогів, які повинні забезпечувати ефективну діяльність загальноосвітньої школи, того соціального інституту, який формує особистість на за-садах загальнолюдських і національних моpально-духовних цін-ностей, що, в свою чергу, зумовлює вимоги до соціокультурних, інтелектуальних, моральних якостей учителя.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ (теоретичний та методичний аспекти)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок