Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ (11 КЛАС)  

Загрузка...

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ (11 КЛАС)  

Назва:
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ (11 КЛАС)  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ОСТРОВСЬКА Галина Олександрівна
 
УДК 37.02/ 371.315
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ
ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ (11 КЛАС)
 
13.00.02. – теорія і методика навчання
(зарубіжна література)
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника.
Науковий керівник:
СУЛТАНОВ Юрій Ібрагімович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри світової літератури Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.
Офіційні опоненти:
Самойленко Григорій Васильович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри історії культури та світової літератури Ніжинського державного педагогічного університету ім. М. В. Гоголя;
 
Клименко Жанна Валентинівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики викладання російської мови і світової літератури Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.
Провідна установа:
Криворізький державний педагогічний університет, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться 7 квітня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий 6 березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. Т. Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Національною доктриною розвитку освіти України визначено за необхідне “створити умови для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина”** Національна доктрина розвитку освіти // Освіта України. - 2002. - №33 (329). - 23 квітня - С.4.. Особливого значення набуває це положення в шкільному курсі “Зарубіжна література”: залучаючи старшокласників до скарбниці світової літератури, cучасна методика має на меті не тільки збагатити учня знаннями про найкращі твори мистецтва, а й розвинути естетичний смак, художні здібності, сформувати уважного читача. Сьогодні методика викладання літератури накопичила великий досвід щодо методів, прийомів і видів навчально-виховного процесу з метою озброєння учнів знаннями, розвитку мислення, виховання системи загальнолюдських цінностей. Ці завдання вирішуються під час вивчення кращих зразків світового письменства, творів різних родів, жанрів і стилів. Чільне місце в шкільній програмі із зарубіжної літератури 11 класу належить епічним творам, серед яких притча, роман-притча, роман-парабола. Художні твори цих жанрів у дослідженні визначаються як параболічні.
Слово “парабола” в перекладі з багатьох мов тлумачиться як зіставлення, порівняння, подоба, притча. Притчі згадуються ще античними філософами: Сократом, Квінтіліаном, Демокрітом, Плутархом, а перші параболічні конструкції використовує Гомер в “Іліаді” й “Одіссеї”. Велике дидактичне і розвивальне значення мали притчі і за часів Київської Русі.
Спроби віднайти оптимальні шляхи вивчення творів параболічного типу здійснювалися від античності до сьогодення неодноразово, але вони носили суспільно зумовлений (від наслідування до повного ігнорування) або однобічний (до уваги бралися окремі жанрові особливості) характер, не мали методологічного підґрунтя (це питання не було досліджене в історії філософії, педагогіки, психології, літературознавстві). Відсутність єдиного підходу на основі жанрової специфіки таких текстів не давала учням можливості одержати цілісне уявлення про художній твір, відчути його естетичну цінність як твору мистецтва відповідно до жанрових особливостей, здобути необхідні навички для сприйняття аналогічних за типом творів.
У визначенні теоретичних позицій проблеми вивчення притч і романів-парабол використаний досвід філософів і дидактів минулого – Сократа, М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ ПАРАБОЛІЧНОГО ТИПУ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ (11 КЛАС)  

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок