Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ФІЗИКО-ХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН ЗА ДАНИМИ ЧАСОПРОЛІТНОЇ ПЛАЗМОВО-ДЕСОРБЦІЙНОЇ МАС-СПЕКТРОМЕТРІЇ

ФІЗИКО-ХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН ЗА ДАНИМИ ЧАСОПРОЛІТНОЇ ПЛАЗМОВО-ДЕСОРБЦІЙНОЇ МАС-СПЕКТРОМЕТРІЇ / сторінка 6

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН ЗА ДАНИМИ ЧАСОПРОЛІТНОЇ ПЛАЗМОВО-ДЕСОРБЦІЙНОЇ МАС-СПЕКТРОМЕТРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Тому, зокрема у окситетрацикліну і кофеїну утворюються в "+" іонах не типові КМІ [M+H+]+ або [M+Na+]+, [M+К+]+, а летять МІ типу [M-e-]+ або [M]+.
Гомо- та гетерокластерні асоціати іонів, значення газофазних реакцій. На мас-спектрах окремих БАР та їх сумішей у деяких випадках можна спостерігати гомо- ([nА+Н]+, [nВ+Н]+ , де n=1, 2, ...) або гетерокластерні ([nAmB+H]+, де n,m=1, 2, ...) іони. При аналізі таких спектрів виникає питання: наскільки об'єктивно дані спектри відібражають стану молекул in vitro, чи це не є наслідком реакцій в газовій фазі після десорбції (В.Д.Чиванов та ін., 1996).
Нами зафіксовані подібні асоціати для таких сполук, як: бутадіон, метронідазол, суміш ацетилхолін-хлориду і прозерину та ін. Так, мікотоксин зеараленон (F-2 токсин, М=318 а.о.м.) в "-" іонах утворює гомоасоціати: m/z 317 належить КМІ [M-H]-, m/z 635 - [2M-H]- подвійний однозарядний іон, m/z 953 - [3M-H]- потрійний однозарядний гомокластер (рис.3.а).
Можливо, на стехіометричні параметри гомо- та гетерокластерних іонів в ПДМС певною мірою і впливають реакції в газовій фазі. Але, на наш погляд, отримані мас-спектри переважно свідчать про те, що у водних розчинах міжмолекулярні комплекси БАР, що вивчалися, стабілізовані за рахунок слабих гідрофобних взаємодій. Те, що простежується чітка кореляція інтенсивностей піків асоціатів із ступенем розчинності речовин у воді, свідчить про утворення асоціатів у рідкій фазі. На мас-спектрах гідрофобних бутадіону, метронідазолу, зеараленону і малорозчинного у воді окситетрацикліну дигідрату помітні досить інтенсивні гомокластерні асоціати, для спектрів гідрофільних сполук асоціати не характерні. Так, прозерин та ацетилхолін-хлорид хоча і утворюють в суміші гомо- і гетерокластери, але інтенсивність цих піків, порівняно з КМІ, не значна. Комплекси зберігаються завдякі низькій внутрішній енергії отриманій молекулами БАР і їх асоціатами при десорбції/іонізації. ПДМС-спектри реально відображають стан молекул іn vіtvo, тому стає можливим прогнозування взаємодій молекул БАР в сумішах.
Таким чином, аналіз асоціатів, при біофізичному ПДМС-моделюванні, дозволяє прогнозувати міжмолекулярні взаємодій БАР і визначати хімічну сумісність інгредієнтів при розробці багатокомпонентних препаратів.
Вивчення стану молекул біологічно активних речовин у сумішах різного походження. У лікувальній практиці часто використовують комплексні препарати, що містять одночас кілька біологічно активних складових. Бровасептол (БС) - комплексний препарат широкого спектру бактерицидної і бактеріостатичної дії, до його складу входять: норсульфазол-натрій (8%), триметоприм (3%), фармазин або тілозину тартрат (2,5%), окситетрацикліну гідрохлорид (4,5%), сульгін (7%) і хімічно інертний наповнювач. Через декілька годин після розчинення препарату на мас-спектрі визначаються: m/z 277, що належить [M]+ норсульфазол-натрію, m/z 290 - [M]+ триметоприму, m/z 460 [M]+ окситетрацикліну і m/z 237 - [M+Na]+ сульгіну (рис. 3.а), тілозину тартрат при даних умовах пробопідготовки не проявляє себе. Після тривалого перебування БС в розчині піки БАР зменшуються і поступово зникають. Через п'ять місяців на мас-спектрі ідентифіковано в незмінному стані лише триметоприм (рис. 3.б), інші БАР зазнали хімічних перетворень і втратили свої властивості. Оскільки даний препарат випускається у вигляді порошку, то хімічною несумісністю інгредієнтів можна до певної міри знехтувати. Але коли виникла потреба створити аналогічний за дією ін'єкційний препарат, то враховуючи результати МС-аналізу, його склад за було переглянуто.
Таким чином, підтверджується теза про те, що ПДМС можна використовувати в якості експрес-методу для попереднього визначення компонентного складу комплексних препаратів та хімічної сумісності інгредієнтів. Разом з тим, доцільним є поєднання ПДМС з іншими аналітичними методами. Так, склад БС паралельно було перевірено за допомогою ВЕРХ, результат аналізу аналогічний.
а б
Рис. 2. а - мас-спектр бровасептолу, для покращення десорбції БАР додано 3% щавелевої кислоти; б – мас-спектр препарату знятий після п'яти місяців його перебування у розчині.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН ЗА ДАНИМИ ЧАСОПРОЛІТНОЇ ПЛАЗМОВО-ДЕСОРБЦІЙНОЇ МАС-СПЕКТРОМЕТРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок