Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ФІЗИКО-ХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН ЗА ДАНИМИ ЧАСОПРОЛІТНОЇ ПЛАЗМОВО-ДЕСОРБЦІЙНОЇ МАС-СПЕКТРОМЕТРІЇ

ФІЗИКО-ХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН ЗА ДАНИМИ ЧАСОПРОЛІТНОЇ ПЛАЗМОВО-ДЕСОРБЦІЙНОЇ МАС-СПЕКТРОМЕТРІЇ / сторінка 9

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН ЗА ДАНИМИ ЧАСОПРОЛІТНОЇ ПЛАЗМОВО-ДЕСОРБЦІЙНОЇ МАС-СПЕКТРОМЕТРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

При розробці нового препарату для лікування перитоніту з метою підсилення антисептичного ефекту ДК було зроблено спробу поєднати його в одному препараті з перекисом водню (Н2О2). Мікробіологічні дослідження показали, що антисептична активність суміші значно перевищує дії окремих складових. Випробування проводили на штамах мікроорганізмів Streptomyces aureu 209P, Еscherіchіa colі, Pseudomonas aerugіnosa, Candіde albіcans. Для комплексного препарату, що отримав попередню назву Палісан, необхідно було підібрати оптимальні концентрацій інгредієнтів. Концентрацію ДК брали постійною (0,0066%), а перекису водню змінювали шляхом послідовного подвійного розведення (0,2%, 0,1%, 0,05%, 0,025%, 0,0125%, 0,00625%).
Моніторинг розчинів сумішей ДК і Н2О2, що зберігалися при кімнатній температурі в захищеному від світла місці, проводився протягом 38 місяців. Аналізували відносні інтенсивності характерних піків 288, 425 і 658.
Характери мас-спектрів сумішей, підготовлених безпосередньо перед проведенням аналізу, незалежно від концентрації перекису водню практично не відрізняються від контролю (0,0066% розчин ДК). Подальші спостереження показали, що при концентраціях Н2О2 в суміші порядку 0,2% і 0,1% основний КМІ ДК - m/z 658 на мас-спектрі через 2-3 місяці вже не визначається, значно зменшуються інтенсивності й інших характерних піків ДК, антимікробна активність препаратів при цьому також зменшувалася. При концентраціях Н2О2 0,05% і менше ДК в суміші зберігається більш тривалий час. Після 21-го місяця зберігання розчинів характерні піки ДК було визначено лише у контрольному зразку чистого ДК та тих зразках, де початкова концентрація Н2О2 була мінімальною (0,0125% і 0,00625%).
Таким чином, аналізуючи співвідношення інтенсивностей піків КМІ та характерних фрагментів молекули ДК за допомогою ПДМС, можна простежити динаміку зміни його стану у часі. Це дозволяє об'єктивно оцінити доцільність тих чи інших комбінацій даних БАР. У випадку суміші ДК з Н2О2 можна рекомендувати цей антисептик ex tempore, оскільки використання у препаратах концентрацій Н2О2 < 0,1% терапевтично себе не виправдовує.
а б
Рис. 4. а - мас-спектр декаметоксину (ДК) крім m/z 658, що належить КМІ [M-Cl]- містить піки декількох характерних фрагментів молекули; б - наявность у водних розчинах сумішей (ДК+Н2О2) незмінних піків ДК (зафарбовані колонки) в залежності від вихідної концентрації Н2О2 (CДК=const) за даними ПДМС, моніторинг сумішей проводився 38 місяців.
При розробці нового препарату для лікування гельмінтозів тварин постало питання хімічної сумісності двох антгельмінтиків - піперазину адипінату (М=86+146 а.о.м.) і фенбендазолу (1-метил-5,6-[феніл-тіо]-2-бензимідазолу карбамат, М=299 а.о.м.). Вони мають різні механізми дії на гельмінтів: фенбендазол гальмує засвоєння паразитами глюкози і таким чином порушує їх енергетичний обмін, а піперазин вибірково паралізує м'язи гельмінтів. Спектр антгельмінтної дії фенбендазолу досить широкий, в той же час, для досягнення високої ефективності при деяких гельмінтозах, через звикання популяцій, необхідно підвищувати його дозу. До піперазину чутливі не всі види нематод. Застосування даних БАР в одному препараті за рахунок явища синергізму підсилює їх дію, при цьому використовуються значно менші дози БАР і зменшується загальне хіміко-токсичне навантаження на тварину.
На мас-спектрі піперазину адипінату (рис. 5.а) наявні потужні піки m/z 87 КМІ [М+Н]+ піперазину, m/z 233 – КМІ [M+H]+ піперазину адипінату, m/z 265 - типовий фоновий пік. На мас-спектрі фенбендазолу (рис. 5.б) піки m/z 99, 142, 241, 268 належать характерним фрагментам молекули, а m/z 300 - КМІ [M+H]+ фенбендазолу. На спектрі їх еквімолярної суміші, що була витримана у розчині сім тижнів присутні всі типові піки обох сполук, асоціатів і дисоціатів (рис. 6).
Отже, можна зробити висновок, що в суміші молекули цих речовин не зазнали скільки-небудь значних змін, продуктів їх взаємодії не виявлено, вони хімічно сумісні. Враховуючи фармакологічну доцільність, було запропоновано використати ці БАР в одному комплексному препараті - Бровадазол плюс.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН ЗА ДАНИМИ ЧАСОПРОЛІТНОЇ ПЛАЗМОВО-ДЕСОРБЦІЙНОЇ МАС-СПЕКТРОМЕТРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок