Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

Загрузка...

НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КАЛАШНІКОВА Тетяна Миколаївна
УДК 332.12 (477)
НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ
СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень НАН України у відділі проблем територій зі спеціальним режимом господарювання (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Благодарний Олександр Іванович,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, заступник завідуючого відділом
проблем територій зі спеціальним режимом
господарювання (м. Донецьк)
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Адамов Борис Ісаєвич,
Донецька обласна державна
адміністрація, заступник голови (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, доцент
Коротич Олена Борисівна,
Харківський регіональний інститут
державного управління Національної
академії державного управління при
Президентові України, доцент кафедри
державного управління та менеджменту (м. Харків)
Захист відбудеться “  ” січня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 28 ” грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Г. Слоква


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нагальною потребою сучасності є створення ефективного і гнучкого механізму управління економічним розвитком регіону. Одним з елементів такого механізму є стратегія розвитку регіону. Формування стратегії розвитку окремого регіону повинно проводитися в рамках національного процесу стратегічного розвитку держави, враховувати задекларовані національні стратегічні цілі. Для формування стратегії розвитку регіону необхідно мати у наявності об’єктивну інформацію щодо досягнутого ним рівня розвитку. Така інформація повинна повною мірою характеризувати регіональний відтворювальний процес, об’єктивно висвітлювати перебіг економічних процесів у регіоні та відображати їх вплив на довкілля та стан населення, тим самим, демонструючи весь комплекс можливостей і загроз розвитку регіону.
Наявні суперечності в розвитку продуктивних сил, які носять як внутрішньо регіональний, так і міжрегіональний характер, багато в чому обумовлені переважанням однобічного підходу до розвитку регіону, коли основна увага зосереджується тільки на характеристиках виробничої діяльності. Особливо шкідливим для збалансованого розвитку продуктивних сил в регіоні виявився галузевий підхід, який панував довгі роки. Використання територіального підходу до організації та розвитку продуктивних сил ставить в центр уваги населення регіону, його інтереси.
Проте, перебіг суспільних процесів має певну інерцію. Тенденції розвитку, що склалися, не відповідають викликам сьогодення до продуктивних сил, стану довкілля та рівня життя населення. В зв’язку з цим, важливим науковим завданням стає формування стратегії розвитку регіону, яка матиме за мету подолання негативних тенденцій на основі збалансування всіх складових розвитку регіону – економічної, соціальної, екологічної. Саме це є запорукою того, що стратегія виявиться дієвою і матиме практичну реалізацію.
Таким чином, актуальність цього дослідження обумовлена необхідністю вирішення ряду теоретичних і науково-методичних завдань щодо формування стратегії розвитку регіону з урахуванням його економіко-соціо-екологічних складових.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Інституту економіко-правових досліджень НАН України на 2003-2007 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок