Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ОСВОЮЮТЬ ОПЕРАТОРСЬКІ ПРОФЕСІЇ (ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ З УРАХУВАННЯМ ВІКОВО- СТАТЕВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ)

Загрузка...

ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ОСВОЮЮТЬ ОПЕРАТОРСЬКІ ПРОФЕСІЇ (ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ З УРАХУВАННЯМ ВІКОВО- СТАТЕВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ)

Назва:
ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ОСВОЮЮТЬ ОПЕРАТОРСЬКІ ПРОФЕСІЇ (ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ З УРАХУВАННЯМ ВІКОВО- СТАТЕВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,64 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ
Яворська Ольга Олександрівна
УДК 612.766.1:613.6:613.9:001.5
ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ
ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ПІДЛІТКІВ,
ЯКІ ОСВОЮЮТЬ ОПЕРАТОРСЬКІ ПРОФЕСІЇ
(ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ З УРАХУВАННЯМ ВІКОВО- СТАТЕВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ)
14.02.01 - гігієна
Автореферат дисертації
на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук
Київ 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у лабораторії фізіології та гігієни праці жінок та підлітків Інституту медицини праці АМН України
доктор медичних наук, професор
Бузунов Володимир Опанасович
директор інституту епідеміології
та профілактики променевих уражень Наукового центру радіологічної медицини АМН України
Науковий керівник
доктор медичних наук,
Чернюк Володимир Іванович,
заступник директора з наукової
роботи Інституту медицини
праці АМН України
доктор біологічних наук, професор,
Макаренко Микола Васильович,
провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України
Офіційні опоненти:
Провідна установа -Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра гігієни дітей та підлітків
Захист дисертації відбудеться « 25 » грудня 1998 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 при Інституті медицини праці АМН України за адресою: 252033, м.Київ, вул. Саксаганського,75
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського Інституту медицини праці АМН України
Автореферат розіслано « 25 » листопада 1998 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради, кандидат медичних наук Г.І.Ковальова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Серед сучасних проблем гігієни та фізіології праці питання професійного відбору залишаються вельми актуальними. Значимість і необхідність подальшої їх розробки зумовлені комплексом соціально-економічних і медико-біологічних задач, спрямованих на фізіологічну та гігієнічну раціоналізацію умов праці, профілактику професійно зумовлених захворювань [Кундієв Ю.І. та ін.,1982; Мєдвєдєв В.І.,1984; Навакатікян О.О. та ін.,1984, 1997; Бузунов В.О.,1991; Трахтенберг І.М. та ін.,1997].
Особливе місце в реалізації вказаних задач займають питання встановлення і фізіолого-гігієнічної оцінки професійної придатності до операторської праці. Це стосується, зокрема, підлітків, які освоюють операторські професії. Ці професії домінують в сучасному виробництві, науці і техніці, а підлітки відрізняються особливою чутливістю і труднощами адаптації саме до факторів, пов’язаних з розвитком техніки (нервово-емоційне напруження та гіподинамія) [Крамаренко І.Б., Сухарєва Л.М., 1975; Бузунов В.О., Нагорна А.М., Ратушна А.М.,1987; Сухарєва Л.М., 1990; Бєсєдіна О.А.,1995]
У зв’язку з тим, що більшість сучасних спеціальностей носять переважно операторський характер, фізіолого-гігієнічним аспектам операторської праці надається важливе значення на державному рівні. Постановою Кабінету Міністрів України № 1290 від 17 листопада 1997 року професія оператора ЕОМ включена в список професій і посад з підвищеним нервово-емоційним, інтелектуальним напруженням, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки.
Значна кількість випадків незадовільної професійної адаптації підлітків пов'язана з їх психофізіологічними особливостями [Харковенко Н.М.,1981; Гребняк Н.П.,1983; Сухарєва Л.М., Павловіч К.Е.,Безстрашна Н.А., 1987; Сердюковська Г.Н.,Сухарєва Л.М.,1991]. Зростаюча складність ряду професій веде до того, що ними не можуть оволодіти до 40% здорових підлітків. Зрив адаптації проявляється у підвищеному рівні захворюваності, незадоволеності працею і низькій продуктивності. Погіршення стану здоров’я підлітків[Бєсєдіна О.А.1987; Сердюковська Г.М.,1989; Берзінь В.І., 1989; Єрьоменко Г.М.,1990], а також підвищені вимоги до психофізіологічних якостей при освоюванні операторських професій викликає необхідність надання допомоги підліткові у виборі професії, котра максимально відповідала б функціональним можливостям його організму.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ОСВОЮЮТЬ ОПЕРАТОРСЬКІ ПРОФЕСІЇ (ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ З УРАХУВАННЯМ ВІКОВО- СТАТЕВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок