Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Договір довірчого управління майном як форма реалізації правового інституту довірчого управління майном в Україні

Загрузка...

Договір довірчого управління майном як форма реалізації правового інституту довірчого управління майном в Україні

Назва:
Договір довірчого управління майном як форма реалізації правового інституту довірчого управління майном в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Венедіктова Ірина Валентинівна
УДК 374.4(477)
Договір довірчого управління майном
як форма реалізації правового інституту довірчого управління майном в Україні
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільно-правових дисциплін Національного університету внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник: - доктор юридичних наук, професор
Кузнєцова Наталія Семенівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри цивільного права.
Офіційні опоненти: - доктор юридичних наук, професор
Луць Володимир Васильович,
Академія муніципального управління,
завідувач кафедри цивільного права;
-доктор юридичних наук, доцент
Майданик Роман Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри цивільного права.
Провідна установа:   Одеська національна юридична академія,
кафедра цивільного права,
МОН України, м.Одеса.
Захист відбудеться 9 грудня 2003 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 при Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий 30 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток суспільних відносин завжди вимагає свого забезпечення відповідними правовими інституціями, які належним чином регулювали б цей процес. За таких умов у цивілістиці з’являється велика кількість нових правових конструкцій для регламентації правового простору реалізації діяльності суб’єктів цивільно-правових відносин, до яких відноситься і інститут довірчого управління майном. Сутність даної юридичної конструкції дозволяє усунути прогалини в регулюванні питань щодо управління власністю та надає широкі можливості суб’єктам цивільних правовідносин моделювати свою правову поведінку по ефективному управлінню довіреним майном, а також можливість швидкого реагування на змінення кон’юнктури ринку або умов договору. Тому дисертаційна робота „Договір довірчого управління майном як форма реалізації правового інституту довірчого управління майном в Україні” є нагальним кроком до висвітлення і розв’язання проблем управління власністю та проблем існування довірчих відносин в цій сфері.
Єдиної наукової думки про те, яку ж конструкцію треба вводити, щоб ліквідувати прогалини в управлінні майном, у цивілістиці України до цього часу ще не існує. Р.А. Майданик і С.О. Сліпченко в наукових дослідженнях зупинилися на необхідності введення конструкції довірчої власності (trust), а М.М. Слюсаревський вказує на інститут управління чужим майном як єдино правильну альтернативу довірчій власності. Актуальність обраної теми дисертаційної роботи збільшилася з прийняттям Закону України від 19 червня 2003 р. „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який запроваджує в право України інститут довірчої власності і проголошує формою його реалізації договір управління майном. Незважаючи на наявність наукових досліджень у цій сфері, питання правового регулювання довірчого управління майном продовжує залишатися дискусійним, що є вагомою підставою для нового дослідження з приводу розвитку й застосування цього інституту.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження пов’язано з науковими розробками Національного університету внутрішніх справ, які здійснюються за напрямками, затвердженими Академією правових наук України, а також відповідає змісту Пріоритетних напрямків наукових досліджень вищих навчальних закладів МВС України, визначених Наказом МВС України №356 від 11 травня 2001 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Договір довірчого управління майном як форма реалізації правового інституту довірчого управління майном в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок