Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Статистична оцінка забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом

Статистична оцінка забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом

Назва:
Статистична оцінка забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
київський національний економічний університет
 
Колесник світлана іванівна
УДК 311.21:504.3.054
Статистична оцінка забруднення атмосферного повітря
автомобільним транспортом
Спеціальність: 08.03.01 – Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі економічного зростання та структурних змін в економіці Інституту економічного прогнозування Національної Академії Наук України, м. Київ
Науковий керівник: | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Ревенко Андрій Пилипович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
головний науковий співробітник відділу економічного зростання та структурних змін в економіці
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри статистики
кандидат економічних наук
Калачова Ірина Володимирівна,
Державний комітет статистики України
начальник управління статистики послуг та соціальних програм
Провідна установа: | Одеський державний економічний університет, кафедра статистики, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “13” травня 2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано “13” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор О.Д.Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Входження України до загальноєвропейської системи екологічної безпеки вимагає проведення належної природоохоронної політики, що забезпечить екологічно безпечний соціально-економічний розвиток країни. Реалізація цього завдання можлива за умови створення надійної системи еколого-статистичної інформації, яка дасть об’єктивне уявлення про обсяги природних ресурсів, якість природного середовища, інтенсивність та основні негативні наслідки антропогенного впливу на природу.
Особливо складна екологічна ситуація склалася у великих містах та промислово розвинутих регіонах України, де існують високі концентрації шкідливих речовин у повітрі. Значну частку забруднення атмосферного повітря складають викиди шкідливих речовин з відпрацьованими газами автотранспорту. По Україні вони становлять третину загального обсягу забруднення атмосфери.
Дослідження у галузі визначення екологічних показників роботи двигунів внутрішнього згоряння автомобілів започатковані із 70-х років минулого століття. Подальший розвиток вони отримали у 90-х роках, коли погіршення екологічної ситуації на планеті привернуло до себе увагу міжнародної спільноти. Значний вклад у теорію і розвиток наукових фундаментальних досліджень проблем охорони атмосферного повітря, зменшення техногенного навантаження на повітряний басейн автомобільним транспортом внесли Балацький О.Ф., Гутаревич Ю.Ф., Данилишин Б.М., Канило П.М., Кропивенська В.Б., Міщенко В.С., Форнальчик Є.Ю., Хоружая Т.А., Шеховцов А.Ф. та інші науковці.
Питання статистичного забезпечення бази даних про обсяги забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами з відпрацьованими газами автомобілів досліджене недостатнь. Аналіз публікацій учених-статистиків свідчить про те, що сьогодні нема ґрунтовних фундаментальних досліджень у галузі статистичного вивчення забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом. Існують лише статті з окремих питань статистики навколишнього середовища та природних ресурсів вчених і практиків України та країн СНД: Боярського А.Я., Горлицького Б.А., Данилка В.К., Думнова А.Д., Єріної А.М., Казанської Є.В., Нестерова Л.І., Тамашевича В.Н., Трудової М.Г. Практика не має надійного статистичного інструментарію для реалізації питання статистичного виміру забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом, що включає широку гаму економіко-статистичних методів дослідження та прогнозування, систему показників, яка дає об’єктивну оцінку процесам, що продять у статиці та динаміці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Статистична оцінка забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок