Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНА РЕФЛЕКСІЯ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ

Загрузка...

ОСОБИСТІСНА РЕФЛЕКСІЯ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ

Назва:
ОСОБИСТІСНА РЕФЛЕКСІЯ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України
КОМАР ТАЇСІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 159. 923 – 053. 6 (048)
ОСОБИСТІСНА РЕФЛЕКСІЯ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ
Спеціальність 19.00.07 — педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник    дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Максименко Сергій Дмитрович
Інститут психології імені Г.С.Костюка
АПН України, директор
Офіційні опоненти:    доктор психологічних наук, професор
Савчин Мирослав Васильович,
Дрогобицький державний педагогічний
університет МОН України, завідувач кафедри
психології
кандидат психологічних наук, доцент
Папуча Микола Васильович,
Ніжинський державний педагогічний університет
МОН України, завідувач кафедри психології
Провідна установа Прикарпатський університет імені Василя Стефаника МОН України, кафедра психології, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться “27” листопада 2003 року об 11.00 годинні на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 В Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України з адресою: 010033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий ”25” жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Рефлексія – посутня, вирізнювальна риса людини, одна із найважливіших властивостей свідомості та мислення. Це феномен, який зумовив постання самої психологічної науки. На початковому етапі становлення психології рефлексія (опредметнена у формі методу інтроспекції) посідала чільне місце в системі пізнавальних засобів. І нині здатність до самопізнання привертає увагу дослідників, постаючи в якості структурно визначальної ланки системи психотерапевтичного впливу.
Інтерес до рефлексії зумовлюється і тенденціями сучасної науки. Значне накопичення знань, домінування предметного пізнання з превалюванням аналітичних методів, призводить до необхідності пошуку місця людини у продукованому знанні та культурі, розкриває рефлексію як життєво необхідну функцію. Людська діяльність опосередковує як мимовільні, прищеплені соціалізацією властивості, так і творчі процеси, які вимагають переоцінки ситуації, усталених способів взаємодії та власного місця у середовищі. Наша сучасність відзначається високою мінливістю культурних впливів, безперервною зміною вимог до пріоритетів, настанов, цінностей. Така ситуація зумовлює об’єктивну необхідність у здійсненні рефлексії, що покликана посилити адаптивні, самоактуалізуючі можливості людини й ті особистісні, стрижневі якості, які визначають її самоцінність і мають бути збережені в процесах соціального самовираження, захищені від нівелювання зовнішніми впливами, розкриті в продуктивному творенні.
Дослідження рефлексії у психології та філософії продовжують трансценденталістську тенденцію пізнання. В її основі лежить розуміння недостатності предметно зорієнтованого мислення та виявлення вміщених виключно у самій свідомості та мисленнєвій логіці чинників, що зумовлюють зміст знання. Однак у царині трансценденталізму набула розвитку, переважно, інтелектуальна рефлексія як метод гносеологічної розробки когнітивних процесів. Рефлексія тлумачиться як дистанційно-відсторонене спостереження за роботою свідомості, як неситуативна аналітика свідомості, що розкривається у безособовому об’єктивному описові ідеальної, надособової структури істинного знання і безособової структури пізнання. У психології проблема інтелектуальної рефлексії є розробленішою, аніж рефлексія особистісна.
Для подальшого вивчення явища рефлексії особливу цінність мають присвячені питанням самосвідомості теоретичні праці та методичні розробки Б.Г.Ананьєва, Л.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБИСТІСНА РЕФЛЕКСІЯ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНОГО СТАНОВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок