Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО СЛУЖБИ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО СЛУЖБИ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО СЛУЖБИ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,81 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
ІВАШКОВСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 37.032:37.035.7
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО СЛУЖБИ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Болтівець Сергій Іванович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Томчук Михайло Іванович,
Вінницький державний педагогічний
університет ім. М. Коцюбинського,
завідувач кафедрою психології
кандидат педагогічних наук, доцент
Солопчук Микола Сергійович,
Кам`янець – Подільський державний
педагогічний університет,
завідувач кафедрою фізичного виховання
Провідна установа: Харківський державний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди, кафедра
педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Харків
Захист відбудеться 25 червня 2002 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлінського, 9, 8-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 24 травня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Г.П. Пустовіт
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Здобуття Україною державної незалежності та відродження національної самосвідомості на початку останнього десятиріччя ХХ століття висунули на перший план як найважливішу умову суспільно-політичного відродження країни подальший розвиток усіх складових національної освіти, у тому числі й військово-патріотичного виховання молоді. Воєнна доктрина України, Закон України “Про загальний військовий обов’язок і військову службу”, Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття)”, постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства”, Указ Президента України “Про затвердження Положення про допризовну підготовку” визначили завдання побудови національної системи військово - патріотичного виховання з метою спрямованого формування у молоді високих патріотичних, морально-психологічних, розумових і фізичних якостей, необхідних для військової служби у лавах Збройних Сил України.
Побудова системи військового навчання і виховання вимагає від педагогів, а також від широких кіл громадськості удосконалення якості виховної роботи в цьому напрямі, підвищення його ефективності.
Забезпечення потреби суспільства і держави у висококваліфікованих, оборонно та наступально спроможних військових фахівцях-патріотах Української держави, задоволення інтересів підростаючого покоління у постійному вдосконаленні власного професійного рівня як захисника Вітчизни покликана не тільки професійна військова, але й, насамперед, загальна середня освіта.
Але, як переконливо свідчать дослідження останніх років, допризовна підготовка юнаків в навчальних закладах піддається обгрунтованій критиці за низьку ефективність, формалізм, заорганізованість, орієнтацію на кон’юнктуру. В допризовній підготовці школярів на сучасному етапі мають місце низьке інформаційно-методичне забезпечення, застаріла, а часом відсутня матеріально - технічна база, недостатнє використання наукових досліджень та історичних джерел, її невідповідність сучасним запитам практики, невисокий кваліфікаційний рівень викладацького складу, що, безумовно, не найкращим чином позначається на якості допризовної підготовки.
Аналіз педагогічної літератури з підготовки учнівської молоді до військової служби показує, що у більшості досліджень поглиблено розглядаються окремі аспекти зазначеної підготовки: морально-політичної- О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО СЛУЖБИ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок