Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТИСКУ І ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕХАНІЗМИ ПОГЛИНАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В РІДКИХ ВУГЛЕВОДНЯХ

Загрузка...

ВПЛИВ ТИСКУ І ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕХАНІЗМИ ПОГЛИНАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В РІДКИХ ВУГЛЕВОДНЯХ

Назва:
ВПЛИВ ТИСКУ І ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕХАНІЗМИ ПОГЛИНАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В РІДКИХ ВУГЛЕВОДНЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,16 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Григор’єв Андрій Миколайович
УДК 534.286-8
ВПЛИВ ТИСКУ І ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕХАНІЗМИ ПОГЛИНАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В РІДКИХ ВУГЛЕВОДНЯХ
01.04.14 – теплофізика та молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі молекулярної фізики фізичного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Адаменко Ірина Іванівна
провідний науковий співробітник кафедри молекулярної
фізики фізичного факультету Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Гречко Леонід Григорович
провідний науковий співробітник Інституту хімії поверхні
НАН України, м. Київ
доктор фізико-математичних наук, професор
Погорєлов Валерій Євгенійович
професор кафедри експериментальної фізики фізичного
факультету Київського національного університету імені
Тараса Шевченка
Провідна установа: фізико-технічний інститут низьких температур імені
Б.І.Вєркіна, м. Харків
Захист відбудеться “28” жовтня 2003 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, просп. акад. Глушкова, 6, фізичний факультет, ауд. 500.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “24” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08
канд. фіз.-мат. наук О.С. Свечнікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Акустичний метод є одним з ефективних експериментальних методів дослідження кінетичних властивостей рідин. При поширенні звукової хвилі змінюються тиск і температура у середовищі, що збурює його динамічну рівновагу. Процес встановлення рівноваги супроводжується дисипацією енергії хвилі, тобто поглинанням звуку. Таким чином, залежність коефіцієнта поглинання звуку від параметрів стану і частоти несе інформацію про характерні для даного об’єкту релаксаційні процеси та їхні молекулярні механізми. Враховуючи, що фізика молекулярних рідин зараз знаходиться лише в стані розвитку, ця задача є актуальною.
Механізми поглинання звуку в рідинах прийнято поділяти на структурні (чутливі до зміни тиску), які обумовлені перебудовою міжмолекулярної структури, і термічні (чутливі до зміни температури), пов’язані з перерозподілом енергії між внутрішніми та зовнішніми ступенями вільності молекул. Проте поділ механізмів поглинання на чутливі до зміни або тиску, або температури, має умовний характер. В області високих тисків проявляється вплив міжмолекулярної взаємодії на характеристики внутрішньомолекулярних процесів (змінюються частоти внутрішньомолекулярних коливань, загальмовується обертання одних груп атомів молекули відносно інших, змінюються валентні кути, відбувається зміна розподілу конформерів по енергетичним рівням тощо). Принципово важливим є те, що інформацію про молекулярні механізми поглинання звуку в області високих тисків неможливо отримати шляхом екстраполяції даних, отриманих в області низьких тисків (на лінії рівноваги рідина-пара). Експериментальні дані по коефіцієнту поглинання ультразвуку, отримані в широкому інтервалі тисків і температур, дають можливість аналізувати механізми поглинання на лініях постійної густини. Це дозволяє виділяти потенціальні та кінетичні внески у відповідні величини.
Таким чином, вивчення впливу тиску і температури на механізми поглинання звуку в рідинах представляє собою самостійний актуальний напрямок експериментальних досліджень в області молекулярної фізики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася на кафедрі молекулярної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках програми фундаментальних досліджень за темою “Дослідження фізичних та кінетичних властивостей рідин, розчинів, невпорядкованих рідинних систем та фазових переходів у них” (бюджетна тема № 97008).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВПЛИВ ТИСКУ І ТЕМПЕРАТУРИ НА МЕХАНІЗМИ ПОГЛИНАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В РІДКИХ ВУГЛЕВОДНЯХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок