Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО РОБОТИ ІЗ СОЦІАЛЬНО ЗАНЕДБАНИМИ УЧНЯМИ

Загрузка...

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО РОБОТИ ІЗ СОЦІАЛЬНО ЗАНЕДБАНИМИ УЧНЯМИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО РОБОТИ ІЗ СОЦІАЛЬНО ЗАНЕДБАНИМИ УЧНЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України
Вовк Валентин Петрович
УДК 159.9:[337.8+378:367.58](043.3)
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ
ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО РОБОТИ ІЗ СОЦІАЛЬНО
ЗАНЕДБАНИМИ УЧНЯМИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор, академік
Максименко Сергій Дмитрович, директор Інституту
психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Піроженко Тамара Олександрівна,
Київський Міжнародний університет,
завідувач кафедри психології;
кандидат психологічних наук
Комар Таїсія Василівна,
Хмельницький національний університет
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет
ім. І.Я. Франка
Захист відбудеться 24 квітня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 453. 02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України,01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2
Автореферат розіслано 23 березня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Особливості соціально-економічних, політичних труднощів, які переживає Українська держава сьогодні, протиріччя розвитку нашого суспільства, деформованість ринкових відносин гостро вплинули і на школу. Помітним став спад у школярів інтересу до навчання, не дає належного ефекту система виховної роботи навчально-виховних закладів, погіршується дисципліна, знижується антидевіантний імунітет школярів, зростає кількість важковиховуваних, соціально занедбаних дітей і підлітків, частішають правопорушення, скоєні неповнолітніми.
Проблема соціальної занедбаності давно цікавила багатьох педагогів і психологів (П.Б. Блонський, Л.С. Виготський, О.Б. Залкінд, А.С. Макаренко, В.М. Сорока-Росінський, В.О. Сухомлинський, С.Т. Шацький). Протягом останніх десятиріч інтерес вчених до даної проблеми поглибився (М.О. Алемаскін, В.Б. Баженова, Б.С. Бєлкін, Т.В. Драгулова, З.Г. Зайцева, Л.М. Зюбін, Н.Ю. Максимова, І.А. Невський, Р.В. Овчарова, В.М. Оржеховська, Л.С. Славіна, В.А. Татенко, Т.М. Титаренко, Д.І. Фельдштейн). Чимало праць цьому питанню присвятили зарубіжні педагоги і психологи (А. Адлер, Д.І. Байярд, А. Бандура, Я. Корчак, М.А. Раттер, К. Роджерс, П.І. Слотт, В. Смикал, М. Шюрер, К.Г. Юнг та ін.).
Суттєвою особливістю значної кількості досліджень цього напряму є їх зосередження на підлітковому віці, тоді як проблема соціальної занедбаності серед молодших школярів вивчається небагатьма дослідниками (Р.В. Овчарова, В.М. Оржеховська, Т.Є. Федорченко).
Дослідження цих учених показують, що нині збільшується кількість функціонально неспроможних сімей, віддаляються від виконання виховних завдань заклади освіти, згортається робота з дітьми за місцем проживання. Зубожіння сімей призводить до втрати в них рівноваги і спокою, зростає жорстокість. Батьки все частіше вдаються до фізичних покарань. За даними досліджень (Т.Є. Федорченко), більш ніж 187 з 250 обстежених дітей (75%) зізналися, що їх удома бють. Наслідком цього є збільшення кількості неповнолітніх, залишених наодинці зі своїми проблемами, та тих, чия поведінка виходить за межі правових та моральних норм.
Дослідники (Бєлкін Б.С., Верцинська Н.Н., Зайцева З.Г., Левкович В.П., Кочетов А.І.) стверджують, що під впливом сьогоденних негараздів у дітей, вихованню яких у сім’ї та школі не приділяється належної уваги, досить часто відбувається деформація багатьох уявлень, змінюються бажання і звички, з’являється невпевненість у собі, втрачається довіра до інших. На зміну одним почуттям і уподобанням приходять інші, які можуть носити і паталогічний характер. У дитячому середовищі спостерігається зростання цинізму, жорстокості, агресивності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО РОБОТИ ІЗ СОЦІАЛЬНО ЗАНЕДБАНИМИ УЧНЯМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок