Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН МОДИ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС І ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ

Загрузка...

ФЕНОМЕН МОДИ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС І ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ

Назва:
ФЕНОМЕН МОДИ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС І ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
КУЦ ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 1:391:111.1+1:572:130.2
ФЕНОМЕН МОДИ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС
І ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ
09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії культури і філософії науки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | доктор філософських наук, професор
Шкода Володимир Васильович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри
теорії культури і філософії науки
доктор філософських наук, професор
Лозовой Віктор Олексійович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, завідувач
кафедри культурології
кандидат філософських наук, доцент
Леонтьєва Вероніка Миколаївна,
Харківський національний
університет радіоелектроніки,
доцент кафедри філософії
Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди
НАН України, відділ філософської
антропології, м. Київ
Захист відбудеться “21” травня 2003 р. о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. IV - 65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий “14” квітня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кислюк К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ставлення до феномену моди в культурі суперечливе та неоднозначне. У повсякденному житті щодо моди висловлюються оцінки радикального характеру: від категоричного неприйняття до дифірамбів на її адресу. Такий широкий спектр суджень не в останню чергу зумовлений тим, що мода найчастіше асоціюється з найбільш помітною формою її існування – одягом. При цьому інші форми її існування випадають з поля зору. Найчастіше подібні судження детерміновані сприйняттям повсякденності моди в сфері одягу, яке автоматично переноситься і в інші області. Це призводить до суперечливих та інколи поверхневих оцінок моди, що створює на рівні повсякденної свідомості невірне уявлення про чітку визначеність самого феномену. Такі уявлення, на наш погляд, породжують безліч недостатньо аргументованих і найчастіше легковажних концепцій, які іноді претендують на всеосяжну цілісність опису.
Актуальність теми. У сучасній культурі феномен моди потребує детального філософського осмислення, оскільки привертає всезагальну увагу. Цей інтерес зумовлений насамперед тим, що сучасна мода явно відрізняється від моди попередніх культурних епох активним, стрімким проникненням в нові, досі непідвладні їй сфери культури, що стає рисою нашого часу.
Підвищена увага до феномену моди свідчить про суттєву зміну в ставленні до неї. Саме у філософському дискурсі намітилась тенденція нового трактування явища моди. Тому філософська експлікація моди є нагальною потребою часу. Роль моди в культурі тривалий час недооцінювалась у класичних філософських дослідженнях, оскільки моду вважали чимось другорядним, не вартим уваги (І. Кант). Сьогодні приходить усвідомлення того, що уже неможливо ігнорувати вплив моди на різноманітні сфери культури. Стає зрозумілим, що саме засобами філософії можлива рефлексія над концепціями моди, які суттєво відрізняються в аналізі одного й того ж об’єкту. Тому видається вельми актуальним виявлення тих фундаментальних засад та основоположних характеристик феномену моди, виходячи з яких можливе розуміння сутності моди, а також тих умов, які сприяють її становленню та розвитку. Отже, видається актуальним пошук єдиної позиції, в рамках якої можна співвіднести та осмислити сукупність різноманітних уявлень про моду. Ця проблема виходить за рамки власне філософії культури та вимагає звернення до онтологічної проблематики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФЕНОМЕН МОДИ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС І ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок