Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ ВІДКРИТОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ України)

Загрузка...

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ ВІДКРИТОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ України)

Назва:
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ ВІДКРИТОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,07 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРЧЕНКО АНАТОЛІЙ ЗАХАРОВИЧ
УДК 339.54 (477)
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ ВІДКРИТОЇ ЕКОНОМІКИ
(НА ПРИКЛАДІ України)
Спеціальність 08.05.01 - Світове господарство і міжнародні
економічні відносини
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Поручник Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Філіпенко Антон Сергійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри світового господарства і
міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин
- кандидат економічних наук, доцент
Циганкова Тетяна Михайлівна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри міжнародного менеджменту
Провідна установа - кафедра міжнародної економіки
Українська академія зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України, м. Київ
Захист відбудеться " 20 " грудня 2000 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий " 20 " листопада 2000 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Лук'яненко Д.Г.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Поглиблення інтернаціоналізації та глобалізації господарського життя, розширення всебічних міжнародних економічних зв'язків є домінуючою тенденцією сучасного етапу розвитку світового господарства. Ще жодній країні не вдалося створити ефективну й збалансовану економіку, ізолювавшись від світового економічного простору.
Актуальність дослідження визначається насамперед потребами теоретичного осмислення місця й ролі України в міжнародному поділі праці та сучасній світовій економічній архітектурі, які є ще недостатньо визначеними. Потребує суттєвого вдосконалення й механізм зовнішньоекономічної діяльності через зростання регуляторних функцій держави, досягнення оптимального співвідношення між відкритістю національного ринку та його протекціоністським захистом, оскільки політика "обвальної" лібералізації не завжди сприяла стимулюванню товарного експорту, залученню прямих іноземних інвестицій та ефективному використанню іноземних кредитів.
Існує нагальна потреба в невідкладних і результативних теоретичних пошуках для формулювання практичних рекомендацій щодо прийняття нестандартних рішень у розв'язанні проблеми зовнішнього боргу та його обслуговування, побудови довгострокових і стабільних відносин з міжнародними фінансовими структурами, а також корінних змін у сфері міжнародного інвестування національної економіки.
Сьогодні Україна знаходиться на початковій стадії формування основних напрямів участі в міжнародному поділі праці та визначення інтеграційних пріоритетів. А це зумовлює не тільки потребу розроблення власної науково обгрунтованої й виваженої стратегії поведінки на світових ринках, але й необхідність найповнішого врахування в зовнішньоекономічній діяльності сучасних конкурентних стратегій інших країн, інтеграційних об'єднань і блоків, ТНК та стратегії міжнародних фінансово-кредитних інститутів.
Найбільш повно теорія та практика сучасної міжнародної економічної політики на глобальному та регіональному рівнях, обгрунтування стратегій формування економік відкритого типу, аналіз особливостей механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності на прикладі окремих країн і, зокрема, в умовах перехідного періоду представлені в роботах таких зарубіжних учених, як Дж.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПЕРІОД ФОРМУВАННЯ ВІДКРИТОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ України)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок