Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні аспекти мотивації трудової діяльності на підприємствах

Загрузка...

Організаційно-економічні аспекти мотивації трудової діяльності на підприємствах

Назва:
Організаційно-економічні аспекти мотивації трудової діяльності на підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки україни
Національний авіаційний університет
Бойко Олена Володимирівна
УДК 331.101.3 (043)
Організаційно-економічні аспекти
мотивації трудової діяльності
на підприємствах
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Запорізькій державній інженерній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор, заслужений працівник промисловості України
Ткаченко Володимир Андрійович,
Дніпропетровський університет економіки та права, проректор з наукової роботи, кафедра економіки підприємства, професор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Сич Євген Миколайович,
Київський університет економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту та зв’язків України, кафедра економіки підприємств транспорту, завідувач;
кандидат економічних наук, доцент
Мельникова Марина Віталіївна,
Донецький інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем економіки підприємства, старший науковий співробітник.
Провідна установа Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ.
Захист відбудеться “23” вересня 2005 року о 1700 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, кор. 2, ауд. 418.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “22” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.В. Матвєєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головною умовою сталого і ефективного функціонування економіки країни є постійне вдосконалення діючих систем управління підприємствами на базі використання сучасних досягнень менеджменту і підприємництва. Особливу роль в менеджменті відіграють принципи, методи та способи мотивування праці, які виступають ведучим організаційно-економічним інструментом управління трудовою діяльністю працівників підприємств. У зв’язку з цим важливого значення набуває вирішення як теоретичних, так і практичних проблем управління трудовою діяльністю персоналу шляхом застосування нових соціально-економічних методів мотивації праці, що надали б змогу підвищити зацікавленість робітників продуктивно і якісно працювати на підприємствах різних галузей економіки.
Окремі аспекти проблеми мотивування як важливого напрямку формування сучасної системи управління підприємствами постійно привертають увагу вчених-економістів. У вітчизняній і зарубіжній літературі висвітлені різні питання трудової мотивації. Методологічні основи дослідження мотивації праці були закладені рядом зарубіжних вчених – А. Смітом, Ф. Тейлором, А. Файолем, А. Маслоу, Ф. Герцбергом, Е. Мейо, М. Месконом, Л. Портером, В. Врумом та багатьма ін.
Вагомий внесок у дослідження перспективних і регіональних проблем мотивації трудової діяльності зробили такі вітчизняні економісти, як М.Н. Бідняк, Д.П. Богиня, Г.А. Дмитренко, А.М. Колот, Г.Т. Куликов, Є.М. Сич, М.В. Семикина, В.А.Ткаченко, В.Г. Шинкаренко та ін. Еволюція наукової думки з питань активізації трудової поведінки відображена в роботах відомих російських вчених – Л.І.Абалкіна, Б.Н.Генкіна, Г.Е, Слезінгера, В.Д. Ракоті та багатьох ін.
Разом з тим, аналіз теоретичних робіт, а також діючої практики менеджменту показують, що на даний час визначився підхід лише до вирішення деяких проблем мотивації праці, як важливої функції управління підприємствами. Науковці та практики приділяють особливої уваги способам активізації трудової діяльності, що ґрунтуються на дослідженнях мотивації не лише організаційно-економічного процесу, але і враховують її економіко-психологічні складові.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічні аспекти мотивації трудової діяльності на підприємствах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок