Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІНЕРАЛЬНА ВОДА “НАФТУСЯ” У РАННІЙ КОМПЛЕКСНІЙ МЕТАФІЛАКТИЦІ СЕЧОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ

Загрузка...

МІНЕРАЛЬНА ВОДА “НАФТУСЯ” У РАННІЙ КОМПЛЕКСНІЙ МЕТАФІЛАКТИЦІ СЕЧОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ

Назва:
МІНЕРАЛЬНА ВОДА “НАФТУСЯ” У РАННІЙ КОМПЛЕКСНІЙ МЕТАФІЛАКТИЦІ СЕЧОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
Чемоданов Сергій Геннадійович
УДК 615.327:616.6-003,7-08-039.71
МІНЕРАЛЬНА ВОДА “НАФТУСЯ” У РАННІЙ КОМПЛЕКСНІЙ МЕТАФІЛАКТИЦІ СЕЧОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ
14.01.06 – Урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті урології АМН Укрвіни
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Валерій Семенович Дзюрак,
завідувач відділу сечокам”яної хвороби Інституту Урології
АМН України
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Олександр Юрійович Щербак,
КМАПО
доктор медичних наук, професор Володимир Розумнікович
завідувач кафедри урології, Луганський державний медичний
університет
Провідна установа:
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра урології та нефрології, м. Одеса
Захист відбудеться 19.10.2004 р. о _11 год. на засідання спеціалізованої вченої ради при Інституті урології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9а
Автореферат розісланий 18.09.2004р.
вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук М.І. Бойко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сечокам’яна хвороба — найбільш поширене урологічне захворювання, що характеризується частим раннім рецидивуванням. Хворі на сечокам’яну хворобу складають 30 – % всіх урологічних хворих (73, 75, 129). У Європі вона зустрічається в 2% населення і відмічається тенденція до зростання її частоти (160), тому розв’язання цієї проблеми приймає соціальний характер. Гостро стоїть питання профілактики, раннього виявлення і своєчасного лікування нефролітіазу, станів і захворювань, що призводять до розвитку сечокам’яної хвороби, і підвищення ефективності протирецидивного лікування.
В Україні, як і в цілому по країнах СНД, відзначається збільшення числа хворих на сечокам’яну хворобу. За останні 10 років показник поширеності в країні зріс із 200 до 300 на 100 населення. Одночасно в 1,4 рази збільшився рівень смертності (51, 139). Відзначено тенденцію збільшення числа урологічних операцій при сечокам’яній хворобі, які носять паліативний характер, що веде до нагромадження в країні осіб працездатного віку, котрі складають групу підвищеного ризику виходу на інвалідність. Перераховані положення визначають актуальність проблеми всебічного аналізу причин повторного каменеутворення, ефективного лікування і профілактики рецидивування.
У комплексі лікування хворих на сечокам’яну хворобу після видалення конкременту різними методами використовуються медикаментозні, антибактеріальні методи лікування, фітотерапія, дієтичні обмеження, мінеральні води. З урахуванням найбільш небезпечного для повторного рецидивування періоду — до півроку після видалення каменю, виникла необхідність посилення комплексу ранньої метафілактики сечокам’яної хвороби за рахунок використання слабомінералізованої води “Нафтуся” у найближчому після видалення конкременту періоді, а не у віддалених, як звичайно показано при бальнеологічному санаторно-курортному лікуванні.
Розроблена в Інституті урології АМН України й Інституті фізіології НАН України методика забору, транспортування та збереження слабомінералізованої лужної мінеральної води типу Нафтуся без утрати її біологічної та фізіологічної активності в позакурортних умовах, у тому числі й в умовах урологічного стаціонару, робить можливим виконання цієї актуальної роботи.
Зв’язок із науковими програмами. Обраний напрямок дослідження входить у план науково-дослідних робіт Інституту урології АМН України. Дисертаційна робота виконана в складі науково-дослідної роботи відділу сечокам’яної хвороби з групою ниркових гіпертоній Інституту урології “Вивчення можливості використання мінеральної води для профілактики і лікування сечокам’яної хвороби у позакурортних умовах” (№ держреєстрації 0197U015856).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МІНЕРАЛЬНА ВОДА “НАФТУСЯ” У РАННІЙ КОМПЛЕКСНІЙ МЕТАФІЛАКТИЦІ СЕЧОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок