Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оптимізація процесу Формування постави у дітей молодшого шкільного віку з використанням комп'ютерних технологій

Загрузка...

оптимізація процесу Формування постави у дітей молодшого шкільного віку з використанням комп'ютерних технологій

Назва:
оптимізація процесу Формування постави у дітей молодшого шкільного віку з використанням комп'ютерних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
БУБЕЛА Олексій-Олег Юліанович
УДК 796.012.1
оптимізація процесу Формування постави у дітей молодшого шкільного віку з використанням комп'ютерних технологій
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту
ЛЬВІВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Приступа Євген Никодимович,
Львівський державний інститут
фізичної культури, професор кафедри
теорії і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Шиян Богдан Михайлович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри теоретичних основ і
методики фізичного виховання.
доктор біологічних наук, професор
Мицкан Богдан Михайлович,
Прикарпатський університет імені
Василя Стефаника, завідувач кафедри
теорії і методики фізичної культури.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут
фізичної культури і спорту,
відділ діагностики функціонального стану
спортсменів, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Київ.
Захист відбудеться 29 серпня о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 27 червня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
Загальна характеристика роботи
Актуальність. Фізичний розвиток українських школярів останнім часом має стійку тенденцію до погіршення. За даними органів охорони здоров'я України, 90% дітей, підлітків та юнаків мають різноманітні відхилення у стані здоров'я, понад 59% - незадовільну фізичну підготовленість. За останні п'ять років на 41% збільшилася кількість учнів, віднесених за станом здоров'я до спеціальної медичної групи. Це обумовлює велике наукове, прикладне та державне значення вирішення цієї проблеми.
Найбільша кількість (90%) відхилень від норми у стані здоров'я молодших школярів припадає на порушення опорно-рухового апарату (дефекти постави, сколіози, кіфози, плоскостопість та інші) та респіраторно-вірусні захворювання. В останні роки питанням порушення постави та викривлення хребта приділяється велика увага, оскільки правильна постава, за висновками науковців (Г.Л. Апанасенка, 1998; Г.А. Горяної, 1995; Б.М. Мицкана, 2000 та інших), є важливим показником здоров'я.
У сучасній науково-методичній літературі значна частина досліджень із проблем постави у дітей присвячена корекції постави, виявленню характеру порушень, розробці комплексів фізичних вправ, які сприяють попередженню можливих і виправленню наявних порушень. Разом із тим, проблема комплексного підходу до процесу формування постави з використанням різноманітних засобів фізичного виховання в умовах школи та дому залишається до кінця не вивченою. Недостатньо обґрунтовані методичні положення щодо використання фізичних вправ для розвитку фізичних якостей з метою раціонального впливу на поставу дітей.
Перехід освіти на сучасний рівень вимагає розробки передових педагогічних технологій, серед яких пріоритетним напрямком є комп'ютеризація шкільного навчального процесу. У практиці фізичного виховання та спорту йде постійний пошук нових засобів та методів вирішення проблем покращення здоров'я.
Як відзначають фахівці (В.В. Шигалевський, 1999; А.О. Андрющук, 1999 та інші), методологія створення та використання комп'ютерних технологій у фізичному вихованні і спорті не одержала достатнього наукового обґрунтування. До того ж досить повільно впроваджуються у шкільний навчальний процес уже наявні комп'ютерні технології.
Відсутність наукових досліджень щодо покращення процесу формування постави за допомогою комплексного підходу з використанням сучасних комп'ютерних технологій, зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: оптимізація процесу Формування постави у дітей молодшого шкільного віку з використанням комп'ютерних технологій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок