Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика оптимізації періодичності регламентних випробувань та переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки

Загрузка...

Методика оптимізації періодичності регламентних випробувань та переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки

Назва:
Методика оптимізації періодичності регламентних випробувань та переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський національний політехнічний університет
Комаров Юрій Олексійович
УДК 621.311.25:621.039-192
Методика оптимізації періодичності регламентних випробувань та переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки
АЕС з ВВЕР-1000
05.14.14. – Теплові та ядерні енергоустановки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Скалозубов Володимир Іванович
директор Одеської філії Державного підприємства “Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
СУХОВ АНДРІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ
професор кафедри Експлуатації АЕС Севастопольського інституту ядерної енергії та промисловості
кандидат технічних наук, доцент
ШарАЄвський ІГОР ГЕОРГІЙОВИЧ
доцент кафедри Атомних електростанцій та інженерної теплофізики Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
Провідна установа: Науковий центр “Інститут ядерних досліджень” НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 24 квітня 2003р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04 Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, проспект. Шевченко, 1, корпус №1, аудиторія 400.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, проспект. Шевченко, 1, корпус №15.
Автореферат розісланий 17 березня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________ Кравченко В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Періодичність регламентних випробувань і переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки (СВБ НЕ) значно впливає на їхню надійність, а значить, і на безпеку роботи АЕС. В даний час періодичність цих заходів визначена проектними рекомендаціями на момент початку експлуатації без належного обґрунтування й обліку реальної надійності. Відповідно до відомих теоретичних досліджень в області надійності для систем, що мають тривалі терміни експлуатації, оптимальна по надійності періодичність контролю повинна залежати від графіку функціонування, від статистики відмов, від частоти вимог на спрацьовування і частоти відновлень.
Завищена (по відношенню до оптимального) періодичність випробувань і переключень СВБ НЕ приводить до зниження надійності через можливе збільшення числа прихованих відмов. З іншого боку, надмірно часте проведення випробувань і переключень також може знижувати рівень надійності СВБ НЕ внаслідок зростання зносу обладнання, збільшення частки неякісних відновлень і збільшення часу планових простоїв.
Таким чином, існує необхідність у проведенні оптимізації періодичності регламентних випробувань і переключень СВБ НЕ. Однак у даний час відсутні методики, що дозволяють проводити подібну оптимізацію для структурно складних систем, що мають до того ж складний графік функціонування, якими є СВБ НЕ. Встановлено, що відомі наукові розробки в області надійності можливо використовувати тільки як базу для подальших прикладних досліджень. Застосування винятково методології імовірнісного аналізу безпеки для оптимізації періодичності випробувань і переключень СВБ НЕ неефективно.
Унаслідок цього існує необхідність у створенні науково обґрунтованої методики оптимізації періодичності регламентних випробувань і переключень СВБ НЕ АЕС із ВВЕР-1000.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Початком послужила НДР: №26/160–97/9–97/139/13 “Разработка критериев и методов оценок планов/программ испытаний/опробований теплотехнического оборудования систем безопасности” (рівень участі дисертанта – виконавець), яка виконувалась в рамках державної програми за замовленням Державного комітету ядерного регулювання (ДКЯР) України (№ДР0197U018066). Подальші дослідження проходили у рамках госпдоговірної НДР №69/183 “Комплексна програма науково-технічної підтримки Запорізької АЕС” (рівень участі дисертанта – відповідальний виконавець) та галузевої, спільної програми НАЕК “Енергоатом” і ДКЯР України: “Програма упровадження ризик-орієнтованих підходів при експлуатації АЕС України” (рівень участі дисертанта – виконавець).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Методика оптимізації періодичності регламентних випробувань та переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок