Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄВРЕЙСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ЗЕМЛЕОБЛАШТУВАННЯ В УКРАЇНІ (20-ті – 30-ті роки ХХ століття)

Загрузка...

ЄВРЕЙСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ЗЕМЛЕОБЛАШТУВАННЯ В УКРАЇНІ (20-ті – 30-ті роки ХХ століття)

Назва:
ЄВРЕЙСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ЗЕМЛЕОБЛАШТУВАННЯ В УКРАЇНІ (20-ті – 30-ті роки ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Доценко Віктор Олегович
УДК: 94(477.7):32
ЄВРЕЙСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ЗЕМЛЕОБЛАШТУВАННЯ В УКРАЇНІ
(20-ті – 30-ті роки ХХ століття)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії та історіософії Інституту історії та філософії педагогічної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Журба Михайло Анатолійович,
Національний педагогічний
університет імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри історії слов’ян і
українознавства.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Кучер Володимир Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
старший науковий співробітник;
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Овчаренко Петро Дмитрович,
Комітет Верховної Ради України
з питань прав людини,
національних меншин і міжнаціональних
відносин, заступник завідувача Секретаріату.
Провідна установа Донецький національний університет,
історичний факультет, кафедра історії України,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться „20” січня 2006 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „17” грудня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Вступ. Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі творення незалежної, правової, демократичної держави та інтеграції України до європейського співтовариства дедалі більшої гостроти набуває проблема становлення громадянського суспільства. Розвиток громадянського суспільства на основі міжнаціональної та міжконфесійної толерантності є актуальним завданням української держави. На сьогодні існує потреба у розбудові системи громадських організацій національних меншин, які б своєю діяльністю забезпечили рівні можливості в задоволенні потреб усіма громадянами з урахуванням національних особливостей етносів, які проживають в Україні.
Допомогти в побудові громадянського суспільства може осмислення історичного досвіду становлення і розвитку громадської ініціативи різних національних груп. Звернення до питань розвитку єврейської громади в 20-30- роки ХХ століття, практики вирішення проблем єврейського населення містечок Правобережної України надзвичайно актуальне, оскільки глибокий аналіз минулого допоможе у здійсненні виваженої державної політики щодо побудови політичної системи з урахуванням інтересів всіх її суб’єктів, зокрема і різних національних груп.
Розуміння історії громадського руху різних етносів, аналіз історичного досвіду участі національних меншин у політичних процесах, пов’язаних із збереженням власної ідентичності та самобутності допоможе уникнути помилок у розбудові громадянського суспільства і правової демократичної держави.
Актуальність дослідження даної теми обумовлена також тим, що у вітчизняній історіографії не було окремої праці, присвяченої аналізові зазначеної проблеми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в межах науково-дослідної теми „Проблеми гуманітарних наук”, розробка якої проводиться в Інституті історичної освіти та Інституті історії та філософії педагогічної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Тема дисертації затверджена Вченою радою Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова 29 листопада 2001 р., протокол №4.
Об’єктом дослідження є політика більшовицького режиму щодо єврейської громадської ініціативи в контексті політичних та соціокультурних перетворень в Україні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЄВРЕЙСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ЗЕМЛЕОБЛАШТУВАННЯ В УКРАЇНІ (20-ті – 30-ті роки ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок