Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення територіальної організації розселення в Чернігівській області (суспільно-географічне дослідження)

Загрузка...

Удосконалення територіальної організації розселення в Чернігівській області (суспільно-географічне дослідження)

Назва:
Удосконалення територіальної організації розселення в Чернігівській області (суспільно-географічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,30 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут географії
Афоніна Олена Олексіївна
УДК 911.37(477.51)
Удосконалення територіальної організації розселення в Чернігівській області
(суспільно-географічне дослідження)
11.00.02 – економічна і соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної та соціальної географії
Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.
Науковий керівник – доктор географічних наук, професор
Доценко Анатолій Іванович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співро-бітник відділу проблем відтворення людського капі-талу та розсе-лення.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Степаненко Анатолій Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідуючий відділом еконо-мічної і техногенної безпеки
кандидат географічних наук
Палеха Юрій Мико-лайович,
Український державний науково-дослід-ний інститут проектування міст, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра економічної та соціальної географії, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “16 січня 2004 р. о 16 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ-34, Володимирська, 44).
Автореферат розіслано “15” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Трансформація суспільних відносин, ефективне реформування української економіки з метою подолання кризових явищ і досягнення сталого розвитку великою мірою залежать від вирішення теоретико-методологічних проблем трансформаційних перетворень, органіч-ного поєднання ринкового і державного регулювання суспільних процесів з урахуванням світових інтеграційних тенденцій розвитку людства. Серед них важливе значення має суспільно-географічне дослідження територіальної організації розселення населення України та її адміністративних областей.
В сучасний період поселенська мережа визначається незбалансованістю соціального, економічного, екологічного розвитку та регіональної політики в галузі розселення. Спостерігається висока концентрація населення і виробництва у великих містах, в той же час гальмується розвиток малих міст, селищ та сільських поселень. Дана ситуація викликана довготривалим періодом втручання держави в процеси регіонального розвитку спрямовані на значну концентрацію виробництва та централізацію управління, що зумовило значні диспропорції територіальної організації розселення. Несприятливі соціально-економічні трансформації останніх років негативно позначилися на стані суспільного виробництва. Особливо це проявилося у містах: знизилося виробництво, погіршала соціальна сфера. Загострилася проблема зайнятості населення, позитивні зрушення у сфері виробництва не забезпечили зростання життєвого рівня населення, особливо сільського, головним джерелом доходу яких залишаються надходження від реалізації продукції особистих підсобних господарств. Тривають процеси деградації соціальної сфери у сільській місцевості. Головною причиною занепаду соціальної сфери села є економічна криза 90-х років, зниження доходів суб’єктів сільськогосподарського виробництва. Розпочатий процес передачі у комунальну власність закладів соціальної інфраструктури, що належали реформованим сільськогосподарським підприємствам, не підкріплюється відповідним наповненням місцевих бюджетів фінансовими ресурсами, необхідними для їх утримання. Усе це негативно позначається на соціально-демографічній ситуації, про що свідчить деформація статево-вікової структури, депопуляція населення та обезлюднення поселень. У зв'язку з цим проблема удосконалення територіальної організації розселення набуває актуального значення, оскільки йдеться про створення сприятливого життєвого середовища в усіх типах поселень незалежно від їх людності та функціонального значення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Удосконалення територіальної організації розселення в Чернігівській області (суспільно-географічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок