Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізіолого - біохімічні особливості ксерофітів родів Aloe L. та Agave L.

Загрузка...

Фізіолого - біохімічні особливості ксерофітів родів Aloe L. та Agave L.

Назва:
Фізіолого - біохімічні особливості ксерофітів родів Aloe L. та Agave L.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
МАРГІТАЙ ЛЮБОВ ГРИГОРІВНА
УДК 581.192.4:582.572.43:582.572.224
Фізіолого - біохімічні особливості ксерофітів
родів Aloe L. та Agave L.
03.00.12 - фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізіології та екології рослин біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
академік АН ВШ України
Терек Ольга Іштванівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка
завідувач кафедри фізіології та екології рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
академік АН ВШ України
Ніколайчук Віталій Іванович,
Ужгородський національний університет
завідувач кафедри генетики і фізіології рослин
доктор біологічних наук, професор,
Криницький Григорій Томкович,
Український державний лісотехнічний університет
завідувач кафедри лісівництва
Провідна установа: Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН
України
Захист відбудеться “18” __квітня__ 2003 р. о _1500_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5, Львів, 79005).
Автореферат розісланий “17” __березня__2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Санагурський Д.І.
кандидат біологічних наук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Активне ставлення рослинного організму до зовнішнього середовища проявляється в його адаптивних можливостях, стійкості до несприятливих факторів. Адаптація супроводжується біохімічними, фізіологічними, гісто-морфологічними та іншими змінами в організмі. В основі всіх форм і видів пристосувальних змін лежить перебудова біохімічної організації організму та його метаболізму. При цьому відбуваються зміни на молекулярному рівні, пов'язані з біохімічною перебудовою структурних, функціональних, каталітичних (ферментативних), захисних (імунних), енергетичних та інших механізмів (Меерсон, 1986; Полевой, Саламатова, 1991; Косулина и др., 1993; Біохімія: еволюційна і порівняльна…, 1996; Григорюк, 1996; Кузнецов, 1999; Мусієнко, 2001).
Широкі перспективи використання рослин родів Agave і Aloe в медицині, озелененні, сільському господарстві обумовлюють необхідність всебічного вивчення їх фізіолого-біохімічних особливостей адаптації до навколишнього середовища. Обидва роди включають в себе значну кількість видів (близько 300 видів в роді Agave, i 450 – Aloe) і володіють великою морфологічною розмаїтістю, яка дозволяє їм займати різні екологічні ніші (Jacobsen, 1981; Декоративные..., 1985; Гайдаржи, 1998; Kolendo, 1998; Martinez-Palacios et al., 1999). Незважаючи на значну кількість досліджень, присвячених біохімічному складу листків алое і агав, наявна інформація розрізнена і висвітлює лише окремі аспекти проблеми адаптації і стійкості. На сьогодні ще недостатньо розроблені наукові основи вирощування їх за умов інтродукції. Слід зазначити також, що у нашій країні існує нестача сировини та садивного матеріалу цих рослин (Ботанико-фармакогностический …, 1990). Тому, в даній роботі зроблена спроба оцінити й порівняти фізіолого - біохімічні показники, характерні для різних видів, та співставити їх значення із пристосованістю до певних абіотичних факторів та систематичним положенням.
З особливостей, які диференціюють види рослин, слід відзначити перш за все їх генетичну різноякісність, яка проявляється в особливостях функціонування фотосинтетичного апарату, кореневих систем, ферментативних і ростових реакціях, стійкості до дії абіотичних і біотичних стресів та здатності до репараційних процесів і потенційної продуктивності (Климашевский, 1991).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Фізіолого - біохімічні особливості ксерофітів родів Aloe L. та Agave L.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок