Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНФЛІКТНА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЗА УМОВ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

КОНФЛІКТНА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЗА УМОВ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
КОНФЛІКТНА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЗА УМОВ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА
ЛИСЕНКО Ольга Михайлівна
УДК 316. 6
КОНФЛІКТНА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЗА УМОВ
ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 22. 00. 01 – теорія та історія соціології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, професор кафедри соціології
Інституту соціальних наук,
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Подольська Єлізавета Ананіївна,
Національна фармацевтична академія України
(м. Харків), завідувач кафедри суспільних наук,
проректор з гуманітарної освіти та виховання
кандидат соціологічних наук
Болотова Вікторія Олександрівна,
Національний університет внутрішніх справ
(м. Харків), доцент кафедри прикладної соціології
Провідна установа Інститут соціології НАН України, (м. Київ),
відділ історії, теорії та методології соціології.
Захист відбудеться “ 5 “ листопада 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64 051 15 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд.2-49.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 4 ” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкових відносин супроводжується змінами в ціннісній системі суспільства, впливае на перетворення ціннісно-нормативної структури індивідів, їхніх поведінкових стереотипів. При цьому в свідомості окремого індивіда старі і нові ціннісні парадигми активно функціонують, зумовлюючи амбівалентність сприйняття й інтерпретації дійсності, розмитість колективних норм, неефективність соціальних регуляторів поведінки. Руйнування суспільних зв'язків і групових солідарностей призводить до втрати колишніх ідентичностей та необхідності формування нових. Ці процеси спричиняють високий рівень інтер- та інтраособистісних конфліктів, накладають відбиток на ступінь деструктивності соціальних суб'єктів, на конфліктну поведінку особистості.
У сучасному суспільстві дослідник опиняється в ситуації соціального квазіексперименту, за умов якого соціолог дістає можливість вивчати поле конфліктної взаємодії як на соцієтальному, так і на індивідуальному рівнях.
За умов різких соціальних змін спостерігається підвищений інтерес дослідників до різних форм конфліктів. Теоретичний рівень осмислення трансформаційних процесів потребує оновлення й уточнення категорій соціологічної науки. Сучасні теоретичні концепції конфлікту практично не розглядають механізми впливу індивідуального конфлікту на процес дестабілізації суспільства.
Запропонований у роботі концептуальний підхід до вивчення конфліктної поведінки особистості дає змогу виявити механізми конфліктних процесів у суспільстві, що являють собою взаємодію об'єктивних і суб'єктивних чинників, простежити взаємозв'язки конфліктів на мікрорівні із загальними процесами й тенденціями на макрорівні, а також повніше досліджувати суперечності сучасного суспільства.
Зазначені положення визначають наукову, теоретичну і практичну актуальність теми дослідження.
Ступінь наукової розробки загальної теорії конфлікту доволі висока: існує багата теоретична спадщина, що вможливлює дослідження різних аспектів конфлікту.
Фундаментальні елементи соціологічної теорії конфлікту були розроблені у дослідженнях таких авторів, як Г. Зіммель, Т. Парсонс, К. Маркс, Е. Дюркгейм, М. Вебер, Р. Дарендорф, Л. Козер, К. Райт, Е. Гіденс, П. Сорокін, К. Боулдінг, Дж. Рекс, Р. Фішер, В. Юрі, Дж. Бертон, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНФЛІКТНА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЗА УМОВ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок