Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОГЕНЕЗ ФІБРОЗУЮЧОГО АЛЬВЕОЛІТУПРИ ТРИВАЛОМУ ЗАСТОСУВАННІБЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ

Загрузка...

МОРФОГЕНЕЗ ФІБРОЗУЮЧОГО АЛЬВЕОЛІТУПРИ ТРИВАЛОМУ ЗАСТОСУВАННІБЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ

Назва:
МОРФОГЕНЕЗ ФІБРОЗУЮЧОГО АЛЬВЕОЛІТУПРИ ТРИВАЛОМУ ЗАСТОСУВАННІБЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ВЕРНИГОРОДСЬКИЙ Сергій Вікторович
УДК 611-053:616.24-002.17/.004:615.217.22
МОРФОГЕНЕЗ ФІБРОЗУЮЧОГО АЛЬВЕОЛІТУ
ПРИ ТРИВАЛОМУ ЗАСТОСУВАННІ
БЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник:
- доктор медичних наук, професор Біктіміров Віктор Васильович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор, Благодаров Володимир Миколайович, завідувач кафедри патологічної анатомії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця;
- доктор медичних наук, доцент, Гичка Сергій Григорович, завідувач кафедри патологічної анатомії медичного інституту Української асоціації народної медицини.
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра патологічної анатомії.
Захист дисертації відбудеться “_06__”__12_________ 2001 р. о__1330__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (03057, м. Київ, пр. Перемоги, 34, морфологічний корпус, ауд. № 3).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий _05._____11._____ 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук
О.М. Грабовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бета-адреноблокатори група лікарських засобів, яка широко використовується як в клінічній практиці так і в експерименті, в якості еталонних препаратів та фармакологічних аналізаторів (Б.А. Cидоренко, Д.В. Преображенский, 1995; W. Kerns et al., 1996; J. N. Love et al., 1991). Одним із провідних небажаних ефектів бета-адреноблокаторів є підсилення тонусу бронхів, що пов’язано з блокадою бета-адренорецепторів бронхіального дерева (R. James et al., 1998; Manuel Lois et al., 1997). Пневмотропна дія бета-адреноблокаторів полігамна і може проявлятися не тільки бронхообструктивним синдромом, але й формуванням запальних змін в легенях, що призводить до виникнення пневмоніту та інтерстиціальних хвороб. Найбільш часто спостерігались пневмоніти під впливом практололу, пропранололу та ацебуталолу (Gauthier-Rachman et al., 1990). Проте, до теперішнього часу механізми розвитку та визначення морфологічних змін при дії бета-адреноблокаторів на легені є не вивченими. Остаточно не розкриті патогенетичні ланки процесу, не визначені клітинні мішені, не з’ясовані шляхи метаболізму бета-адреноблокаторів в паренхіматозно-стромальних елементах легень. Тому вивчення, а особливо верифікація можливих специфічних змін у легенях під впливом того чи іншого бета-адреноблокатора, розробка критеріїв морфологічної діагностики, на сьогоднішній день є особливо актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом наукової праці кафедри патологічної анатомії “Патологічна анатомія медикаментозних пневмопатій, а також морфофункціональні зміни внутрішніх органів в умовах застосування лікарських засобів”, яка входить до науково-дослідної тематики Вінницького державного медичного університету, номер державної реєстрації 0196У004908.
Мета і задачі дослідження. Розкрити морфогенез фіброзуючого альвеоліту при тривалому застосуванні неселективних та селективних бета-адреноблокаторів.
1.
Створити експериментальну модель пропранололового фіброзуючого альвеоліту.
2.
Визначити динаміку морфофункціональних змін в легенях при застосуванні пропранололу в дозах 2,5 та 4 мг/кг маси тіла в різні строки експерименту – 1, 2 і 3 місяці.
3.
Дослідити динаміку морфофункціональних змін в легенях при застосуванні атенололу в дозі 2 мг/кг маси тіла в різні строки експерименту – 1, 2 і 3 місяці.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОРФОГЕНЕЗ ФІБРОЗУЮЧОГО АЛЬВЕОЛІТУПРИ ТРИВАЛОМУ ЗАСТОСУВАННІБЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок