Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВА СИСТЕМА НАРОДНО-ПІСЕННОЇ КУЛЬТУРИ КИТАЮ

Загрузка...

ЖАНРОВА СИСТЕМА НАРОДНО-ПІСЕННОЇ КУЛЬТУРИ КИТАЮ

Назва:
ЖАНРОВА СИСТЕМА НАРОДНО-ПІСЕННОЇ КУЛЬТУРИ КИТАЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ВЕЙ ДЗЮНЬ
УДК 781.7 (510)
ЖАНРОВА СИСТЕМА
НАРОДНО-ПІСЕННОЇ КУЛЬТУРИ КИТАЮ
Спеціальність 17.00.01 – Теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Москаленко Віктор Григорович
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського,
професор кафедри теорії музики (Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Шип Сергій Васильович
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім.К.Д.Ушинського,
професор кафедри теорії, історії музики
та вокальної підготовки (Одеса)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Гуріна Алла Вікторівна,
Харківська державна академія культури
доцент кафедри українського
народного співу та музичного фольклору (Харків)
Провідна установа: Одеська державна музична академія ім. А.В.Нежданової,
кафедра сучасної музики
та музичної культурології (Одеса)
Захист відбудеться “_27__” _червня_ 2006 р. о _16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий “_26_” _травня_ 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Китай – одна з найдавніших держав світу. Саме тут вперше були сформовані духовно-релігійні, політико-ідеологічні та культурні традиції, які характеризують Далекий Схід. Жодна з держав-завойовників на змогла протиставити свою культуру китайській. Скоріше навпаки, деякі з них втрачали рідну мову, писемність, підпадаючи під вплив китайської традиції.
Розвиток Китаю протягом тривалого часу відбувався відокремлено від європейських країн. Справжнє відкриття Китаю європейцями відбулося лише в період пізнього середньовіччя. Після подорожі Марка Поло у Китай почали прибувати місіонери для навернення китайців у християн. Проте місіонери так і не змогли осягнути китайські засади світосприйняття, велич і глибину китайської культури, що ґрунтується на цих засадах.
У європейців сформувалося уявлення про Китай як про країну особливих, неповторних у своїй оригінальності традицій, де люди завжди жили за іншими соціальними законами і моральними нормами, ніж у Європі, про державу, де майже в первісній чистоті збереглися втрачені на Заході істинні моральні принципи. Це призвело до появи різних точок зору на цінності китайської культури. Однак і сьогодні справжнє обличчя китайської культури, її давні звичаї, народні традиції, пісні, що викликають почуття глибокої шани, залишаються малодослідженими.
Серед реліктів китайської національної культури чільне місце посідає народна пісенна традиція, що представляє найширший шар китайської народної художньої творчості. Без цього дуже своєрідного і яскравого національного феномену важко уявити специфіку загального культурного простору Китаю. Інтерес до народної пісенної культури Китаю також зумовлений її великою вагомістю в комплексі кращих духовних надбань Далекого Сходу.
Актуальність теми. У світовій фольклористиці давно назріла потреба вивчення народної пісенної культури Китаю. Її багатий і розмаїтий художньо-образний світ, високі етичні принципи і моральні засади, що мають стародавнє коріння, спонукають до збереження пісенних джерел, а також до вивчення притаманних цій культурі особливих форм художнього вислову.
Європу завжди відзначав великий інтерес до китайської культури. Для успішного завоювання та колонізації Сходу європейцями необхідно було знання мови, державного устрою, релігії Китаю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЖАНРОВА СИСТЕМА НАРОДНО-ПІСЕННОЇ КУЛЬТУРИ КИТАЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок