Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕФЕКТОУТВОРЕННЯ І ЕЛЕКТРОННІ ВЛАСТИВОСТІ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА ТА КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНИХ ЛАЗЕРОМ В РЕЖИМІ ГЕНЕРАЦІЇ УДАРНИХ ХВИЛЬ

ДЕФЕКТОУТВОРЕННЯ І ЕЛЕКТРОННІ ВЛАСТИВОСТІ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА ТА КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНИХ ЛАЗЕРОМ В РЕЖИМІ ГЕНЕРАЦІЇ УДАРНИХ ХВИЛЬ

Назва:
ДЕФЕКТОУТВОРЕННЯ І ЕЛЕКТРОННІ ВЛАСТИВОСТІ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА ТА КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНИХ ЛАЗЕРОМ В РЕЖИМІ ГЕНЕРАЦІЇ УДАРНИХ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ
імені Г.В.Курдюмова
КОВАЛЮК
Богдан Павлович
УДК 539.12.04, 621.378.325
ДЕФЕКТОУТВОРЕННЯ І ЕЛЕКТРОННІ ВЛАСТИВОСТІ МАТЕРІАЛІВ
НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА ТА КРЕМНІЮ,
ОПРОМІНЕНИХ ЛАЗЕРОМ В РЕЖИМІ ГЕНЕРАЦІЇ УДАРНИХ ХВИЛЬ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
доцент Нікіфоров Юрій Миколайович,
Тернопільський державний технічний
університет імені Івана Пулюя,
професор кафедри фізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Романюк Борис Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є.Лашкарьова НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук,
Філатов Олександр Валентинович,
Інститут металофізики
ім. Г.В.Курдюмова НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М.Францевича НАН України, м.Київ,
відділ досліджень і атестації матеріалів
ракетно-космічної техніки
Захист відбудеться “22“ травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України за адресою: 03680, Київ-142, бульвар Акад. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України за адресою: 03680, Київ-142, бульвар Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “20” квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д26.168.02
к.ф.-м.н., с.н.с. Сизова Т.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Керування електронними властивостями та дефектністю матеріалів за допомогою різноманітних видів термомеханічного впливу та різних типів концентрованих потоків енергії, включаючи лазерне випромінювання, є одним з сучасних напрямків покращення їх характеристик. Останнім часом актуальним є дослідження поведінки матеріалів під дією лазерних ударних хвиль (ЛУХ), які значно відрізняються за своїми параметрами від ударних хвиль (УХ), що збуджуються в твердому тілі за допомогою вибухових речовин або високошвидкісного удару. Тривалість фази стиску при лазерному навантаженні на 3 порядки менша, ніж при класичних способах отримання УХ. Точність, технологічність та безпека ЛУХ обробки є більш високими в порівнянні з вищевказаними методами. ЛУХ викликає зміну властивостей матеріалу і може служити основою для цілеспрямованої модифікації його властивостей шляхом очищення поверхні, генерації та відпалу дефектів, перерозподілу домішок, стимуляції хімічних реакцій і фазових переходів аж до синтезу штучних алмазів.
Сукупність явищ в матеріалах, які піддаються впливу лазерного випромінювання, вивчено ще недостаньо детально, незважаючи на велику кількість публікацій по окремих питаннях. Це в першу чергу відноситься до вивчення впливу ЛУХ на дефектоутворення та електронні властивості матеріалів.
З великої кількості публікацій по лазерному опромінюванні в основному відомо про структурні зміни в матеріалах під дією ЛУХ та деякі можливості їх практичного застосування, перш за все, як аналога механічної обробки.
Практично відсутні роботи, в яких би порівнювався вплив ЛУХ на матеріали, що суттєво відрізняються своїми пластичними властивостями, електронною будовою, концентрацією домішок і дислокацій, тобто вихідною дефектністю. Не вивчено особливості механізмів дефектоутворення в матеріалах при дії ЛУХ в залежності від температурних умов опромінення. Не встановлено глибину області дефектоутворення.
Зовсім немає відомостей про вплив ЛУХ на приповерхневі шари кремнію, захищеного екраном від прямої лазерної дії, не досліджено вплив трансформації акустичної хвилі в ударну на електропровідність приповерхневих шарів кремнію, що є важливим та актуальним не тільки з позицій модифікації властивостей матеріалів, а і для вивчення їх поведінки при високошвидкісних навантаженнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ДЕФЕКТОУТВОРЕННЯ І ЕЛЕКТРОННІ ВЛАСТИВОСТІ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА ТА КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНИХ ЛАЗЕРОМ В РЕЖИМІ ГЕНЕРАЦІЇ УДАРНИХ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок