Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕМБРОВА ЕВОЛЮЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНО-ОРКЕСТРОВІЙ МУЗИЦІ

ТЕМБРОВА ЕВОЛЮЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНО-ОРКЕСТРОВІЙ МУЗИЦІ

Назва:
ТЕМБРОВА ЕВОЛЮЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНО-ОРКЕСТРОВІЙ МУЗИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
ТРОФИМЧУК Олег Ігорович
УДК – 785.1:781.22(477)
ТЕМБРОВА ЕВОЛЮЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ
НАРОДНО-ОРКЕСТРОВІЙ МУЗИЦІ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі народних інструментів Рівненського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Давидов Микола Андрійович
Національна музична академія ім. П.І.Чайковського,
завідувач кафедри народних інструментів,
Міністерство культури і туризму України (м.Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистетцвознавства, професор
Ільченко Олександр Олександрович
Київський Національний інститут культури і мистецтв,
професор кафедри фольклористики, народно-
інструментального та хорового виконавства,
Міністерство культури і туризму України (м.Київ)
кандидат мистецтвознавства, професор
Бай Юрій Миколайович
Мелітопольський державний педагогічний університет,
професор кафедри гри на музичних інструментах,
Міністерство освіти і науки України (м.Мелітополь)
Провідна установа: Одеська державна музична академія ім. А.В.Нежданової, кафедра історії музики та музичної етнографії, Міністерство культури і туризму України (м.Одеса)
Захист відбудеться 28 лютого 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського (01001, м. Київ-1, вул. Архітектора Городець кого, 1-3/11).
Автореферат розісланий 23 січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У музичній палітрі культурного життя України одне з чільних місць належить народній інструментальній музиці. Розмаїття музичного інструментарію, що існує на теренах України, зумовлене, насамперед, унікальністю її геополітичного розташування. Знаходячись на перетині торговельних і культурних шляхів як у східно-західному, так і у північно-південному напрямках, наша культура увібрала в себе різноманіття як європейських, так і азійських рис культур. У ній поєдналися з одного боку древні, що беруть початок з язичницьких часів, традиції інструментального музикування, реліктові зразки яких, у вигляді пастуших та трембітарських награвань, подекуди, збереглись на автохтонних землях Полісся та Карпат дотепер. З іншого - дещо пізніші зразки тюркського походження, що супроводжувались, зокрема, поширенням кобз та кобзарського мистецтва. Епоха європейського Відродження позначилася в Україні популяризацією передусім струнно-смичкових інструментів, які, окрім виконання табулатурної музики, почали використовуватися і у традиційному музикуванні, заклавши основи сучасного традиційного інструментального ансамблю - “троїстої музики”.
Кінець ХІХ – початок ХХ століття означився в українській народно-інструментальній музичній культурі поширенням з одного боку європейських мандолінних, “неаполітанських” оркестрів, а з іншого - “великорусских” оркестрів та гармошкової музики, традиція яких прийшла до нас з Росії.
Результатом цього стало формування в Україні двох напрямків народно-оркестрового музикування: оркестрів народних інструментів (далі – ОНІ) зі струнно-щипковими інструментами (домри – кобзи) в основі, як послідовники європейських мандолінних та російських домрово-балалайкових оркестрів і українських народних оркестрів (далі – УНО) з профілюючим струнно-смичковим квінтетом, як продовжувачів традиційних форм народно-інструментального музикування. Формування звучання цих колективів має дещо відмінну природу: з одного боку це пов’язано з тембровим колоритом використовуваного інструментарію, з іншого – з репертуарною спрямованістю. Результатом взаємодії цих двох чинників стало формування двох основних підходів до використання тембро-фонічних якостей обох складів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕМБРОВА ЕВОЛЮЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ НАРОДНО-ОРКЕСТРОВІЙ МУЗИЦІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок