Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УСТАНОВАХ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УСТАНОВАХ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УСТАНОВАХ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Жигайло Ганна Іванівна
УДК 657.222
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УСТАНОВАХ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.06.04 – “Бухгалтерський облік, аналіз та аудит”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кіндрацька Любомира Максимівна,
Київський національний економічний університет, зав. кафедри обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Примостка Людмила Олександрівна,
Київський національний економічний університет, професор кафедри банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Кірєєв Олександр Іванович,
Державна податкова адміністрація України, Голова
Провідна установа Східноукраїнський національний університет імені В.Даля Міністерства освіти і науки України, кафедра бухгалтерського обліку і аналізу господарської діяльності, м. Луганськ
Захист відбудеться „_25_”листопада 2005 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.07 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий „_24_” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
професор В.Я. Савченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У державному регулюванні економічних процесів в Україні Національний банк України виконує важливі функції. Потребу в оперативному перегляді стратегії і тактики його діяльності зумовлюють практичні кроки на шляху інтеграції України у Європейський Союз. Через відповідні монетарні механізми та інструменти Національний банк реалізовує грошово-кредитну політику, підтримує ліквідність та фінансову стійкість банківської системи, а відтак – економіку держави загалом.
Ефективність цих процесів суттєво залежить від якості рішень, що приймаються на підставі значного обсягу оперативної інформації, основна частина якої формується в системі бухгалтерського обліку.
Відповідно до вітчизняного законодавства Національний банк України встановлює порядок ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності в банках України, тобто виступає в ролі методолога обліку для банківської системи.
При побудові методик обліку банківських операцій Національний банк враховує норми і правила вітчизняних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та міжнародних стандартів фінансової звітності. З огляду на специфіку діяльності Національний банк України як центральний банк держави, обираючи напрями реформування бухгалтерського обліку, виходив з того, що методики обліку банківських операцій мали відповідати вітчизняним обліковим нормам та не суперечити міжнародним правилам.
Через вдосконалені в процесі реформування процедури бухгалтерського обліку на підставі реальних показників стану активів, зобов’язань і капіталу формується фінансова та управлінська звітність. Це позитивно впливає на характер управлінських рішень, сприяє забезпеченню стабільності грошової одиниці України, банківської системи та цінової стабільності загалом з урахуванням коливань фінансових ринків і політичних обставин.
Втім, вітчизняні та міжнародні правила бухгалтерського обліку не повністю відповідають цілям і завданням, які вирішуються в процесі діяльності Національного банку. Регулювання потребують операції Національного банку з переоцінки активів і зобов’язань, визнання доходів і витрат та формування капіталу. Для цього необхідно адаптувати вітчизняне законодавство з питань регулювання бухгалтерського обліку в установах Національного банку до законодавства Європейського Союзу, тобто законодавства, яке регулює діяльність центральних банків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УСТАНОВАХ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок