Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності технології переетерифікації жирів

Підвищення ефективності технології переетерифікації жирів

Назва:
Підвищення ефективності технології переетерифікації жирів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,30 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Криволапов Олексій Миколайович
УДК 665.383
Підвищення ефективності технології
переетерифікації жирів
Спеціальність 05.18.06 - технологія жирів, ефірних масел і
парфумерно-косметичних продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
 


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, Демидов Ігор Миколайович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, м.Харків, професор кафедри технології жирів
Офiцiйнi опоненти:
доктор технічних наук, професор, Осейко Микола Іванович, Національний університет харчових технологій, м. Київ, професор кафедри м’яса, м’ясних та олієжирових продуктів
кандидат технічних наук, Любченко Владислав Владиславович, Інститут сільського господарства Полісся, м. Житомир, завідуючий лабораторією хмелю та інших культур
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ |
Захист відбудеться “31” січня 2008р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “29” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Однією з актуальних проблем олійно-жирової промисловості є виробництво спеціальних жирів із заданими властивостями особливо в контексті розвитку вітчизняного кондитерського виробництва та виробництва продуктів функціонального призначення.
Придатність спеціальних жирів до використання у кондитерській, харчоконцентратній, фармацевтичній, маргариновій та молочній промисловості визначається такими характеристиками як температура плавлення, твердість, кількість твердих триацилгліцеролів при різних температурах, до того ж вузьким діапазоном цих показників.
Перспективним напрямком отримання спеціальних жирів є переетерифікація, яка, на відміну від гідрогенізації, дозволяє одержати жир очікуваних характеристик без утворення транс-ізомерів жирних кислот.
Для переетерифікації використовують олії як вітчизняного (соняшникова) так і закордонного (пальмова і її фракції, пальмоядрова, кокосова) походження. Такі олії закуповують рафінованими, відбіленими, дезодорованими, що відповідають усім показникам якості. Під час транспортування та зберігання ці показники змінюються (олія окиснюється та гідролізується). Використання такої сировини для переетерифікації призводить до втрат дорогого каталізатору, матеріалів та жиру. Світовий досвід проведення технологічних процесів у технології переробки жирів доводить необхідність ретельного очищення сировини з метою максимального зменшення побічних процесів та стабілізації технологічних режимів і якості продукції.
Під час проведення переетерифікації щораз виникає питання, яким повинен бути сировинний набір для одержання переетерифікованого жиру із очікуваними фізико-хімічними властивостями. На цей час у промисловості для отримання жиру з заданими характеристиками продукт переетерифікації корегують додаючи саломас чи олію. Це призводить до надлишкових матеріальних та енергетичних витрат, і висвітлює недосконалість технології вибору підготовчих операцій сировини.
Тому, є актуальною тема отримання переетерифікованого жиру з заданими властивостями (твердість, температура плавлення, кількість твердих триацилгліцеролів при різних температурах,) без кінцевого корегування шляхом оцінки жирнокислотного складу ретельно очищеної сировинної жирової суміші та розрахункового аналізу процесів її перетворення з мінімальними втратами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Підвищення ефективності технології переетерифікації жирів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок