Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНАЛАПРИЛА МАЛЕАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЧНУ ВАДУ СЕРЦЯ З ПЕРЕВАГОЮ НЕДОСТАТНОСТІ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНУ

ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНАЛАПРИЛА МАЛЕАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЧНУ ВАДУ СЕРЦЯ З ПЕРЕВАГОЮ НЕДОСТАТНОСТІ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНУ

Назва:
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНАЛАПРИЛА МАЛЕАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЧНУ ВАДУ СЕРЦЯ З ПЕРЕВАГОЮ НЕДОСТАТНОСТІ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,20 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Академія медичних наук України
Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска
БАБАНІНА МАРИНА ЮРІЇВНА
УДК 616.1/.4-005.2-08:577.47
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНАЛАПРИЛА МАЛЕАТУ
В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЧНУ ВАДУ СЕРЦЯ З ПЕРЕВАГОЮ
НЕДОСТАТНОСТІ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНУ
14.01.12 - ревматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Український медичний стоматологічній академії МОЗ України, м. Полтава.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Ждан Вячеслав Миколайович, завідувач кафедри загальної практики-сімейної медицини Української медичної стоматологічної академії МОЗ України, м. Полтава.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Свінціцький Анатолій Станіславович, завідувач кафедри госпітальної терапії №2 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця;
- доктор медичних наук, професор Бабиніна Лідія Яківна, професор кафедри сімейної медицини Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №1 та профпатології
Захист відбудеться “26” лютого 2002 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (03680, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (03680, м.Київ, вул. Народного ополчення, 5).
Автореферат розісланий “4” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значна розповсюдженість ревматизму серед населення України, розвиток ускладнень, що призводять до інвалідизації та передчасної смерті хворих, в тому числі і людей молодого віку, (Воронков Л.Г. и соавт., 1999; Ильяш и соавт., 1998; Саидова М.Ю.,1995), обумовлює актуальність дослідження патогенезу цієї патології.
Одним із найбільш розповсюджених і небезпечних ускладнень ревматизму, яке багато в чому визначає клінічний перебіг та прогноз основного захворювання, є серцева недостатність (СН).
Серед причин смерті населення СН посідає одне з провідних місць. Незважаючи на успіхи у медикаментозному лікуванні, прогноз цих хворих і до теперішнього часу лишається несприятливим. Вже через рік після розвитку серцевої недостатності живими лишаються 50-70% хворих і лише менша їх частина переживає 5-річний період (Воронков Л.Г. и соавт., 1999).
Основними завданнями клінічної медицини в терапії хворих з СН є поліпшення якості і тривалості життя хворих, попередження прогресування цього синдрому. Незважаючи на досягнення в фармакотерапії СН, смертність серед цього контингенту хворих залишається високою (Каракин А.А.,1998). Водночас, традиційні методи лікування СН, що включають застосування серцевих глікозидів, сечогінних засобів, периферійних вазоділятаторів різних груп і, останнім часом, _b1-адреноблокаторів, далеко не у всіх випадках дозволяють досягти очікуваного терапевтичного ефекту (Бобров В.А. и соавт.,2001; Мареев В.Ю. и соавт.,1993,1999).
До останнього часу серед методів терапії при СН протягом багатьох десятиліть серцеві глікозиди традиційно посідали перше місце, хоча, поряд із бажаною позитивною інотропною дією, клініцисти нерідко стикаються з різними побічними явищами, головним чином, аритмогенним ефектом цих препаратів (Каракин А.А.,1998; Мареев В.Ю. и соавт., 1999). У зв'язку з цим пошук нових шляхів розв'язання цієї проблеми є важливим завданням на сучасному етапі розвитку медицини.
Останнім часом особливе місце у фармакотерапії захворювань серцево-судинної системи займають інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ), які не лише знижують гемодинамічне і об'ємне перевантаження міокарда, але і сприяють нормалізації нейрогуморального статусу організму, порушеного при СН. Препарати цього ряду не лише поліпшують клінічну картину і гемодинамічні показники у хворих із СН, але й покращують якість і збільшують тривалість життя (Воронков Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНАЛАПРИЛА МАЛЕАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА РЕВМАТИЧНУ ВАДУ СЕРЦЯ З ПЕРЕВАГОЮ НЕДОСТАТНОСТІ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок