Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОТИСУДОМНІ ВЛАСТИВОСТІКСЕНОГЕННОЇ ЦЕРЕБРОСПИНАЛЬНОЇ РІДИНИНА РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ

ПРОТИСУДОМНІ ВЛАСТИВОСТІКСЕНОГЕННОЇ ЦЕРЕБРОСПИНАЛЬНОЇ РІДИНИНА РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ

Назва:
ПРОТИСУДОМНІ ВЛАСТИВОСТІКСЕНОГЕННОЇ ЦЕРЕБРОСПИНАЛЬНОЇ РІДИНИНА РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство охорони здоров’я України
Тернопільська державна
медична академія ім. І. Я. Горбачевського
Ткач Владислав Владиславович
ПРОТИСУДОМНІ ВЛАСТИВОСТІ
КСЕНОГЕННОЇ ЦЕРЕБРОСПИНАЛЬНОЇ РІДИНИ
НА РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ
14. 03. 04 - патологічна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Кубишкін
Анатолій Володимирович, Кримський державний медичний університет ім. С. І. Георгієвського МОЗ України, професор кафедри патологічної фізіології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Файфура Василь Васильович, Тернопільська державна медична академія ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України, за-відувач кафедри патологічної фізіології
доктор медичних наук, доцент Абрамов Андрій Володимирович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, доцент кафедри патологічної фізіології
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця МОЗ України
Захист відбудеться “30” березня 2001 року о 12 годині на -засіданні спеціалізованої Вченої ради К58.601.01 -Тернопільської державної медичної академії ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України (46001 м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України (46001 м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий “27” лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради доктор медичних наук, професор - Боднар Я. Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема епілепсії протягом останніх десятиліть привертає все більшу увагу вчених різних спеціально-стей. Це пов’язано з рядом факторів і, насамперед, з широким розповсюдженням захворю-вання і потенційно важкими його наслідками. За даними світової статистики, за-хворю-ваність на епілепсію в ряді країн досягає 0,8 - 1,2 % популяції.
Таким чином, стає зрозумілим, чому це захворювання є не тільки медичною, а й важливою соціальною та державною проблемою. Тому вивчення епілепсії, її етіології, клініки та лікування набуває великого практичного значення (Сараджишвілі П.М., Геладзе Т. Ш., 1977; Карлов В. А., 1990).
Протисудомна терапія є основним компонентом комплексного лікування епілепсії та спрямована безпосередньо на зниження пароксизмальної -активності мозку.
Як відомо, медикаментозне лікування приступів проводиться безперервно протягом кількох років, а інколи і всього життя хворого. Більшість синтетичних препаратів, які застосовуються для лікування епілепсії, мають побічну токсичну та алергічну дію. Ось чому низька токсичність антиепілептичних засобів має осо-бливе значення (Вайн-труб М. Я.,1995). На сучасному етапі розвитку лікувально-профілактичної медицини пошук препаратів, особливо біологічного (тваринного) походження, з низькою токсичністю є актуальним і перспективним завданням. У зв’язку з цим виникає питання про можливість використання для цієї мети ксеногенної цереброспинальної рідини (ЦСР) великої рогатої худоби. Як біологічний субстрат тваринного походження, вона може служити основою для розробки якісно нових лікар-ських засобів.
Різноманітний вплив ЦСР визначається наявністю в ній біологічно активних речовин - гіпоталамічних рилізинг-факторів, гормонів гіпофіза і шишкоподібного тіла (епіфіза), гормонів периферичних ендокринних залоз, медіаторів нервового збудження, метаболітів мозку і вегетативної нервової системи, простагландинів, ендорфінів, лізоциму.
Найближчою до ліквору людини, як засвідчили дослідження, є ЦСР -великої рогатої худоби. Це стало підставою для розвитку ксенолікворології з використанням ЦСР тварин для лікування людей. Теоретичні передумови з застосуванням цього -методу були розроблені Фрідманом О. П. (1940,1957,1971).
У 1949 р. Пападато Л.Л. вперше успішно застосував ЦСР великої рогатої худоби для лікування епілептичних приступів у людей і одержав -позитивні результати.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРОТИСУДОМНІ ВЛАСТИВОСТІКСЕНОГЕННОЇ ЦЕРЕБРОСПИНАЛЬНОЇ РІДИНИНА РІЗНИХ МОДЕЛЯХ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок