Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА САМОТНОСТІ: ҐЕНДЕРНИЙ КОНТЕКСТ

ПРОБЛЕМА САМОТНОСТІ: ҐЕНДЕРНИЙ КОНТЕКСТ

Назва:
ПРОБЛЕМА САМОТНОСТІ: ҐЕНДЕРНИЙ КОНТЕКСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,68 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ЛЕВЧЕНКО Леся Юріївна
УДК 177. 8 : 392. 6
ПРОБЛЕМА САМОТНОСТІ: ҐЕНДЕРНИЙ КОНТЕКСТ
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та політології ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Рик Сергій Миколайович,
ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний
університет імені Григорія Сковороди”,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Хамітов Назіп Віленович,
Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філософських наук
Лавриненко Наталія Василівна,
Інститут соціології НАН України,
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться “__6___”_листопада 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.13 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “__3__”__жовтня____2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.К. Матюшко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема самотності є актуальною для будь-якої епохи. Самотність – це стан, який викликає комплексне і гостре переживання, що виражає особливі форми самопізнання, ставлення до себе та світу. Самотні люди відчувають себе покинутими, непотрібними, загубленими, переживають невимовні страждання, що часто призводить до руйнації їх ролей у соціумі. Все це є особливо актуальним для сучасного українського суспільства, яке рухається від посттоталітарного до демократичного буття.
Сучасні філософські дослідження проблеми самотності як однієї з найважливіших властивостей життєвого світу особистості необхідні для аналізу багатьох філософських проблем, що стосуються різних проявів людського буття. Тому тематика, пов’язана з феноменом самотності викликає постійний інтерес у філософів, психологів, культурологів, соціологів, педагогів тощо.
Проблематика людської самотності є багатогранною та багатоаспектною, до неї постійно звертаються як зарубіжні, так і українські вчені, що також свідчить про її актуальність. Щодо сутності людської самотності, то у філософії вона традиційно пов’язувалася з особливостями світосприйняття людини, станом її душі, мотивацією вчинків та самосвідомістю.
До початку 90-х років ХХ століття дослідження феномену самотності людини, як правило, перебували за межами статі. У даній роботі проводиться філософсько-соціальний аналіз ґендерних аспектів феномену самотності, що є актуальним для сучасної України у контексті проблеми “ґендерної рівності”. Поняття ґендеру як “соціальної статі”, на відміну від біологічної статі, все активніше впроваджується в сучасні наукові розвідки: сьогодні мають місце міждисциплінарні дослідження у царинах філософії, соціології, психоаналізу, літературознавства тощо. Дане дослідження здійснюється у контексті філософської антропології.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Самотність людини була однією з провідних тем середньовічної філософії. Наприклад, у розумінні Августина Блаженного, гріховність і смертність людини самі по собі визначають її самотність перед лицем Бога, прямуючи до Якого людина тільки і зможе перебороти свій самотній стан. Пізніше ця тенденція виявляється в епоху раннього протестантизму (перша половина ХVI ст.), який недооцінював спілкування людини з людиною і пропагував ідею безпосереднього діалогу з Богом. Б.Паскаль стверджував, що зовсім самотня людина – це людина закинута в безглузде буття, в якому вона постійно зіштовхується зі своєю самотністю. Проте широке вивчення названого явища представниками різних форм суспільної думки почалося лише в першій половині ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМА САМОТНОСТІ: ҐЕНДЕРНИЙ КОНТЕКСТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок