Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА РОБІТНИКІВ ВАЖКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ У 1960-1985 РР.

СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА РОБІТНИКІВ ВАЖКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ У 1960-1985 РР.

Назва:
СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА РОБІТНИКІВ ВАЖКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ У 1960-1985 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,53 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Заблоцька Кіра Володимирівна
УДК 943.3.083(477)
СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА РОБІТНИКІВ ВАЖКОЇ
ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ У 1960-1985 РР.
00.07.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Добров Петро Васильович,
професор кафедри історії України, декан
історичного факультету Донецького
національного університету, академік
Академії історичних наук
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
Король Віктор Юхимович,
професор кафедри новітньої історії
України Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка, академік
Міжнародної Слов’янської академії наук
кандидат історичних наук
Гурбич Олександр Миколайович,
заступник голови Донецької обласної
державної адміністрації
Провідна організація –Інститут історії України НАН України,
відділ сучасної історії України
Захист відбудеться “19” січня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.051.02 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, Донецьк, вул. Університетська, 24, корпус 2, ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, Донецьк, вул.Університетська, 24).
Автореферат розісланий...14 грудня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Майбутнє Української держави залежить перш за все від ефективної національної економіки. Важка промисловість складає її основу, є одним з наріжних каменів економічної безпеки. Сучасна криза має поступитися перед відновленням і розвитком наукомістких і конкурентноспроможних виробництв, що дасть змогу забезпечити спадкоємність, закріпити за Україною статус держави з великим промисловим, в тому числі експортним, потенціалом, здатної давати гідні відповіді викликам часу.
Доводячи актуальність вивчення соціальної структури робітників важкої промисловості України у 1960–1985 рр., треба підкреслити, що певні тогочасні тенденції її розвитку мають позаформаційний характер і є однаковими для планової і для ринкової економіки. Крім того в практичному плані важливо знати стартове для нашого часу становище соціальної структури робітників на початку перебудови і подальшої трансформації суспільно-політичного ладу. Це допоможе у постановці перспективних, посткризових завдань, таких, як, наприклад, програми соціальної адаптації. Президент України Л.Д.Кучма в Посланні до Верховної Ради у 2000 р. вказав на необхідність у найближчі роки створити 1 млн. робочих місць Націю звеличують великі цілі і діла. Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000–2004 роки: Послання Президента України до Верховної Ради України. 2000 р. // Урядовий кур’єр. – 2000. – 23 лютого..
Позитивний і негативний досвід державного регулювання соціальної структури робітників має значення для вирішення проблеми масового безробіття, реструктуризації вугільної промисловості, розв’язання паливно-енергетичного питання. Неадекватні реаліям дії в цьому напрямку виявляються шкідливими, як це бувало в минулому, але й самоусунення держави може викликати небезпечні наслідки: еміграція кваліфікованої робочої сили, руйнування цінних соціальних верств, які сформувалися на великих підприємствах, декваліфікація.
Дисертація пов’язана із виконнанням на кафедрі історії слов’ян Донецького національного унівеситету держбюджетної теми “Науково-методичне забезпечення курсу історії України для природничих та економічниїх факультетів“ (№ Г 98/28).
Мета дослідження – простежити зміни в соціальній структурі та соціальних верствах робітників важкої промисловості України в 1960–1985 рр., з’ясувати основні напрямки і механізми, тенденції і перспективи, галузеві та формаційні особливості цих змін, розкрити взаємозв’язок соціальних верств робітників, дати рекомендації щодо використання матеріалів дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА РОБІТНИКІВ ВАЖКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ У 1960-1985 РР.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок