Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обгрунтування декомпресивних операцій у обпечених

Обгрунтування декомпресивних операцій у обпечених

Назва:
Обгрунтування декомпресивних операцій у обпечених
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Академія медичних наук України
Інститут невідкладної і відновної хірургії
Фісталь Наталя Миколаївна
УДК 616-001.17 – 089.191.1
Обгрунтування декомпресивних операцій
у обпечених
14.01.03 – хірургія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті невідкладної і відновної хірургії АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гусак Володимир Корнійович,
Заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту невідкладної і відновної хірургії АМН України, завідувач кафедри шпитальної хірургії та комбустіології Донецького державного медичного університету МОЗ України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Грінцов Олександр Григорович,
Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри факультетської хірургії з хірургічними хворобами стоматологічного факультету Донецького державного медичного університету МОЗ України;
доктор медичних наук, професор
Біжко Іван Петрович,
Заслужений лікар України, Лауреат Державної премії України, професор кафедри хірургічних хвороб Дніпропетровської медичної академії МОЗ України.
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, клініка опікової травми, м. Харків.
Захист відбудеться “11” вересня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.559.01 Інституту невідкладної і відновної хірургії АМН України за адресою: 83045, Україна, м.Донецьк, Ленінський проспект, 47.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії АМН України за адресою: 83045, Україна, м.Донецьк, Ленінський проспект, 47.
Автореферат розіслано “6” серпня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Штутін О.А


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я опіки посідають третє місце серед усіх видів травм, поступаючись по частоті випадків лише транспортній травмі (Герасимова Л.И. и соавт., 1996). В Україні щорічно реєструється більш як 100 тисяч обпечених, з них в Донецькій області – 13-15 тисяч (Н.Е.Повстяной, 2000). Незважаючи на певні успіхи в наданні спеціалізованої медичної допомоги обпеченим, при глибоких опіках зберігаються тривалі строки лікування, значна кількість ускладнень, висока летальність та інвалідізація (Азолов В.В. и соавт., 1996, Филимонов А.А., 2000). Ранні хірургічні втручання, до яких в першу чергу відносяться декомпресивні операції, є найсучаснішим методом лікування хворих з глибокими опіками, зниження у них числа ускладнень та інвалідізації (Гусак В.К. и соавт., 2000).
Декомпресивні операції в комбустіології виконуються вже декілька десятиріч (Bailey H., 1942, Арьев Т.Я., 1966). Це найбільш рання операція, яка виконується ще в періоді шоку і виступає елементом протишокової терапії (Pegg SP, 1992, Lee RC, 1997). На жаль, цим операціям часто не приділяється достатньо уваги. Так, за даними головного комбустіолога МОЗ України Повстяного М.Ю. в загальному звіті за 2000 рік відомості щодо декомпресивних операцій представили лише 4 з 27 опікових центрів країни.
За даними літератури, декомпресивні операції виконуються постраждалим від високовольтних електроопіків та у пацієнтів з глибокими циркулярними поразками кінцівок і тулуба (Біжко І.П. та співавт., 1998, Settle J.,1995). Вважається, що виконання декомпресивних операцій зменшує імовірність появи гострої ниркової недостатності, сепсису (Rosel et al, 1998). Однак, в літературних джерелах чітко не визначено показання та терміни виконання цих операцій, не описано методики їх виконання. Так само не визначено тактику хірургічних втручань при розвитку гострої ішемії м’язів та запобігання їі ускладнень в комбустіології.
Все вищезгадане визначає актуальність роботи, а саме визначення концепції декомпресивних операцій.
Зв’язок роботи з науковими планами і темами. Дисертацію виконано в рамках планової науково-дослідної роботи відділу термічних уражень та пластичної хірургії Інституту невідкладної та відновної хірургії АМН України “Вивчення особливостей перебігу опікової хвороби у постраждалих внаслідок сполученої та комбінованої травми та розробка ефективних методів діагностики та профілактики ускладнень” (держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Обгрунтування декомпресивних операцій у обпечених

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок