Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАХОВИЙ РИНОК В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

СТРАХОВИЙ РИНОК В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

Назва:
СТРАХОВИЙ РИНОК В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,35 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ”
Фурман Василь Миколайович
УДК 368:339.13
СТРАХОВИЙ РИНОК В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України.
Науковий консультант | доктор економічних наук, професор
Барановський Олександр Іванович,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування
НАН України”, завідувач відділу досліджень розвитку та регулювання фінансових ринків. | Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Базилевич Віктор Дмитрович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
декан економічного факультету,
завідувач кафедри економічної теорії;
доктор економічних наук, професор
Онишко Світлана Василівна,
Національний університет державної
податкової служби України,
професор кафедри державних фінансів; | доктор економічних наук, професор
Юрій Сергій Ілліч,
Тернопільський державний економічний університет, ректор, завідувач кафедри фінансів. | Провідна установа | Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра фінансів (м.Одеса). |
Захист відбудеться “21” червня 2006 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 в ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “20” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Левчук Н.І. |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Безперервний науково-технічний прогрес, поступальне зростання виробниц-т-ва товарів і надання послуг, прирощення накопичуваного суспільного багатства, розширення переліку і збільшення ймовірності техногенних, економічних і соціальних ризиків, що загрожують його збереженню і примноженню, підвищення тяжкості їхніх наслідків, а також ринкова трансформація соціально-економічного розвитку потребують адекватного вдосконалення страхових відносин суспільства, створення масштабної і ефективної системи страхових фондів, формування конкурентоспроможних національних страхових ринків.
Актуальність теми. Страховий ринок є однією з найважливіших складових фінансової безпеки. Без розвиненого страхового ринку неможливо забезпечити поступальний соціально-економічний розвиток держави, безпечне функціонування суб’єктів господарювання, підвищення добробуту населення, убезпечення різних сфер його життєдіяльності. Проте сьогодні в Україні страховий ринок перебуває лише в стадії становлення, а його розвиток супроводжується численними проблемами економічного, нормативно-правового, організаційно-методологіч-но-го, інформаційно-аналітичного, кадрового і технологічного характеру. Чинне законодавство, що регламентує функціонування страхового ринку, не є логічно завершеним. Бракує й необхідних методичних розробок для підвищення ефективності діяльності страхових компаній. Часта зміна регуляторів страхового ринку не сприяла формуванню в Україні дієвої системи страхового нагляду. Відчувається брак кваліфікованих фахівців страхової справи, а також ґрунтовних наукових досліджень і аналітичних матеріалів із страхової проблематики. Немає чіткого бачення стратегічного розвитку вітчизняного страхового ринку та його окремих складових.
Розв’язання цих проблем багато в чому залежить від застосування під час дослідження страхової тематики системного підходу, який уможливлює створення наукових основ для комплексного вивчення страхового ринку та його окремих складових і забезпечує не лише теоретико-методологічні розробки, а й підготовку конкретних методичних і практичних рекомендацій щодо розв’язання нагальних проблем страхової галузі. Для реалізації ж системного підходу до такого дослідження необхідно забезпечити насамперед з’ясування теоретико-методологічних засад страхування, його функціонального призначення й принципів організації, місця і ролі в соціально-економічних процесах, генезису й тенденцій розвитку страхового ринку та його зв’язку і взаємообумовленості з іншими сферами життєдіяльності держави, функціонування суб’єктів господарювання і життя населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: СТРАХОВИЙ РИНОК В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок