Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геохімічні особливості цирконів та монацитів з льодовикових та алювіальних відкладів, як індикатори петрофонду провінцій постачання (на прикладі Східно_Європейської платформи і західної Антарктиди)

Геохімічні особливості цирконів та монацитів з льодовикових та алювіальних відкладів, як індикатори петрофонду провінцій постачання (на прикладі Східно_Європейської платформи і західної Антарктиди)

Назва:
Геохімічні особливості цирконів та монацитів з льодовикових та алювіальних відкладів, як індикатори петрофонду провінцій постачання (на прикладі Східно_Європейської платформи і західної Антарктиди)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,15 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ, МІНЕРАЛОГІЇ ТА РУДОУТВОРЕННЯ
САВЕНОК Сергій Петрович
УДК 550.4
Геохімічні особливості цирконів та монацитів з льодовикових та алювіальних відкладів, як індикатори петрофонду провінцій постачання (на прикладі Східно_Європейської платформи і західної Антарктиди)
Спеціальність 04.00.02 – геохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мінералогії, геохімії та петрографії геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор геологічних наук
Шнюков Сергій Євгенович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, геологічний факультет, завідувач кафедри мінералогії, геохімії та петрографії.
Офіційні опоненти: доктор геологічних наук
Возняк Дмитро Костянтинович
Старший науковий співробітник, завідувач відділу регіональної та генетичної мінералогії, Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України;
кандидат геолого-мінералогічних наук
Скобелєв Володимир Михайлович
Провідний науковий співробітник Українського державного геологорозвідувального Інституту Мінекоресурсів України.
Провідна установа: Інститут геохімії навколишнього середовища НАН
та МНС України (м. Київ).
Захист відбудеться “_28_” “_вересня_” 2006 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .203.01 при Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, проспект Акад. Палладіна, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, проспект Акад. Палладіна, .
Автореферат розісланий “_23_” “_серпня_” 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геологічних наук Д.С. Черниш


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Акцесорні мінерали — другорядні кристалічні фази ендогенних систем, що контролюють поведінку рідкісних елементів в процесах петрогенезу та вибірково концентрують їх не тільки під впливом кристалохімічних факторів, але й у залежності від умов кристалізації. Циркон та, частково, монацит, можуть бути віднесені до групи найбільш розповсюджених (“наскрізних”) акцесорних мінералів (НАМ). Вони, крім загальновідомої геохронологічної інформативності, характеризуються, як і інші НАМ, закономірними варіаціями концентрацій широкого спектру елементів-домішок (Hf, Sr, Y, REE, Th, U та ін.) та існуванням стійкого зв’язку домішкового складу зі складом материнських гірських порід, який дозволяє вирішувати зворотну задачу — ідентифікувати їх тип за домішковим складом НАМ. Ці властивості в комбінації з високою стійкістю монациту та, особливо, циркону в екзогенних умовах, зумовлюють можливість їх використання для вивчення провінцій живлення уламкових відкладів, що передбачає типізацію материнських гірських порід за складом та віком, а також оцінку їх співвідношень за допомогою критеріїв, які можливо застосовувати лише при позерновому геохімічному вивченні великих теригенних популяцій (сукупностей мікрокристалів) НАМ [15, 16, 17, 19] (Шнюков, 1988, 2000, 2003; Шнюков та ін., 1989, 1991; Belousova, 2000; Belousova et al., 2002). Однак використання цих геохімічних критеріїв стримується відсутністю об’єктивної оцінки їх реальної ефективності, а також недостатньою досконалістю методичного та, в першу чергу, апаратурно-аналітичного забезпечення, до якого ставляться досить жорсткі вимоги.
Вирішення цієї проблеми дозволить широко застосувати геохімічне вивчення популяцій НАМ з алювіальних та льодовикових відкладів, що сформувались за рахунок руйнування гірських порід континентальних ділянок земної кори, які дренуються відповідними річковими та льодовиковими системами та репрезентативно їх характеризують. Більшість таких ділянок являють собою малодоступні в геологічному відношенні “закриті” регіони, у межах яких застосування прямих методів вивчення складу та історії формування геологічних утворень обмежене наявністю перекриваючого осадового чохла (платформи, докембрійські щити) та (або) існуванням сучасного покривного зледеніння (Антарктида, Гренландія).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Геохімічні особливості цирконів та монацитів з льодовикових та алювіальних відкладів, як індикатори петрофонду провінцій постачання (на прикладі Східно_Європейської платформи і західної Антарктиди)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок