Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

КОРЕКЦІЯ ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Назва:
КОРЕКЦІЯ ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ДМИТРІЄВА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 376.42:75.05 (048)
КОРЕКЦІЯ ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ
РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ПІДЛІТКІВ
ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті дефектології АПН України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Синьов Віктор Миколайович, Київський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ, завідувач кафедри правової та соціальної педагогіки
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор, дійсний член АПН України
Зязюн Іван Андрійович,
Інститут педагогіки і психології профтехосвіти АПН України, директор
кандидат педагогічних наук, доцент
Липа Володимир Олександрович,
Слов'янський державний педагогічний інститут,
завідувач кафедри корекційної педагогіки і спеціальної психології
Провідна установа – Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра олігофренопедагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться 11 червня 2002 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті дефектології АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту дефектології АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий 10 травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Психолого-педагогічна наука приділяє велику увагу питанням соціального виховання, розвитку і корекції особистості дітей з психофізичними вадами з метою забезпечення їх оптимальної інтеграції в сучасні умови життєдіяльності (І.Д.Бех, В.І.Бондар, В.В.Засенко, С.Д.Максименко, В.М.Синьов, В.В.Тарасун, Л.І.Фомічова, О.П.Хохліна, М.К.Шеремет, М.Д.Ярмаченко та ін.). Особливі труднощі в досягненні цієї мети об'єктивно виникають у діяльності допоміжної школи, де навчаються діти зі значним зниженням інтелекту.
У вітчизняній олігофренопедагогіці розвиток дитини з порушеннями розумової сфери розглядається з позиції нерозривного зв'язку інтелекту та особистості у цілому (І.Д.Бех, В.І.Бондар, Л.С.Вавіна, А.М.Висоцька, І.Г.Єременко, А.І.Капустін, М.О.Козленко, В.О.Липа, Г.М.Мерсіянова, В.М.Синьов, Н.М.Стадненко, Н.В.Тарасенко, В.Є.Турчинська, О.П.Хохліна та ін.).
Відомо, що дійовим фактором формування особистості є мистецтво, зокрема образотворче (В.Г.Бутенко, О.Н.Дем'янчук, І.А.Зязюн, С.В.Коновець, Б.Т.Ліхачов, Н.Є.Миропольська, Б.М.Неменський, Г.П.Шевченко, Б.П.Юсов та ін.). Величезне значення художньо-естетичного виховання учнів спеціальних шкіл відзначається у різних галузях дефектологічної науки (О.І.Дьячков, М.І.Земцова, Ю.О.Кулагін, М.Д.Ярмаченко та ін.). Зокрема, важливість запровадження творів образотворчого мистецтва в корекційно-виховний процес допоміжної школи з метою забезпечення розвитку інтелектуальної діяльності та емоційної сфери розумово відсталих учнів, формування їхніх моральних позицій, розширення соціального та естетичного досвіду неодноразово підкреслювали вітчизняні та зарубіжні автори (Г.М.Дульнєв, О.М.Граборов, Т.М.Головіна, К.О.Гордієнко, І.О.Грошенков, Л.В.Занков, І.Г.Єременко, С.О.Калантарова, Е.Г.Кярнер, М.М.Нудельман, Г.М.Плешканівська, І.М.Соловйов, К.В.Щербакова, В.Баудиш, Б.Брьозе та ін.)
Проте проблема використання образотворчого мистецтва для корекції відхилень у розвитку розумово відсталих дітей не знайшла ще належного вирішення. Основний принцип олігофренопедагогіки – принцип корекційної спрямованості навчально-виховного процесу у допоміжній школі – стосовно роботи з творами образотворчого мистецтва, навіть передбаченої діючими навчальними програмами, дидактично та методично не забезпечено відповідними науковими розробками та практичними рекомендаціями.
Результати безпосереднього вивчення стану роботи з творами образотворчого мистецтва свідчать, що у допоміжній школі резерви продуктивного вирішення корекційно-розвивальних та виховних завдань використовуються неповною мірою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок