Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ РОЗБИРАННЯ МАШИН

ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ РОЗБИРАННЯ МАШИН

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ РОЗБИРАННЯ МАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,93 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бей Роман Васильович
УДК 621.757
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ РОЗБИРАННЯ МАШИН
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі експлуатації та ремонту машин Сумського національного аграрного університету Міністерства аграрної політики України, м.Суми
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Захаров Микола Володимирович,
Сумський національний аграрний університет, м. Суми,
завідувач кафедри експлуатації і ремонту машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Зенкін Анатолій Семенович,
Київський технологічний інститут легкої промисловості, м. Київ,
професор кафедри метрології,
стандартизації і сертифікації;
кандидат технічних наук, доцент,
Ремньов Олексій Ілліч,
Сумський державний університет, м. Суми,
доцент кафедри технології машинобудування.
Провідна установа
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, кафедра технології машинобудування, м. Київ..
Захист відбудеться “14” листопада 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “01” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Узунян М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У результаті збільшення кількості точного, високопродуктивного автоматизованого технологічного устаткування значно ускладнюється завдання підтримання їхньої працездатності. Це дуже впливає на техніко-економічні показники роботи підприємства.
Так, простої автоматизованих ділянок через відмову і ремонт автоматизованих ліній складають 20-25% і становлять 65-75% їх машинного часу. Питома вага складально-розбірних робіт у трудомісткості ремонту складає 46-60%, а рівень механізації розбирання - 12%.
Аналіз сучасних технологій ремонту машин показує значне відставання рівня технологічного оснащення та технологій, що використовуються на виробляючому та ремонтному підприємствах. Однією з причин такого положення є відсутність методик синтезу оптимальних операційних комплексів для ремонту. Складність рішення задач висока у зв'язку з тим, що оригінальний не тільки шлях до місця дефекту, але і технологія відновлення елементу, що вийшов з ладу. Це пов'язане з випадковістю появи дефекту і різною надійністю складових частин машини.
Керування ремонтом і підтримка працездатності є однією з найбільш складних областей керування промисловим виробництвом. Щорічні витрати на ремонт і технічне обслуговування активної частини основних фондів у середньому складають 30% їхньої балансової вартості. Так, витрати на ремонт металорізальних верстатів за весь термін їх служби у 3-5 разів перевищують первинну вартість. Керування якістю машин на всіх стадіях їхнього життєвого циклу є важливою теоретичною і практичною задачею. Ремонтопридатність при цьому є однією з найважливіших показників підвищення конкурентноздатності машин. Складність рішення задач висока і пов'язана з одиничним або дрібносерійним типом ремонтних виробництв. Це впливає на якість засобів технологічного оснащення, що використовується.
Відомо, що повне розбирання устаткування при ремонті небажане, тому що при цьому порушуються відповідальні з'єднання, ушкоджуються працездатні деталі. Тому при ремонті важлива як правильна дефектація так і вибір оптимального шляху до вузла або деталі, що вийшла з ладу і вибір раціональних засобів технологічного оснащення для виконання розбірних робіт.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок досліджень у дисертаційній роботі пов’язаний з виконанням науково-дослідних робіт проблемної науково-дослідної лабораторії “Автоматизація технологічних процесів і виробництв” на базі Сумського національного аграрного університету (СНАУ), з виконанням госпдоговорів №20-99, №24-99, №27-99, №88/02 та інших, робота по яких проводилася у СНАУ протягом 1999-2002 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ РОЗБИРАННЯ МАШИН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок