Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ ( 50-80 - ті рр. ХХ ст.)

ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ ( 50-80 - ті рр. ХХ ст.) / сторінка 7

Назва:
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ ( 50-80 - ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Дослідженням виявлено, що у ці роки поглиблюється теоретична розробка змісту екологічної освіти студентів, визначаються шляхи його реалізації в практиці вищої школи, виділяються умови, які б забезпечували формування екологічної культури молоді. Вагомий внесок у розробку змісту екологічної освіти, визначення його головних складових на основі міжпредметного підходу і шляхів здійснення зробили дослідження педагогів та методистів О.С.Сластьоніної, С.М.Глазачова, О.М.Дорошко, В.В.Червонецького, що вплинуло на активізацію роботи щодо вдосконалення екологічного змісту навчальних курсів. Педагогічно доцільну роботу в цьому напрямі провели українські вчені В.С.Толпош і Б.Р.Пилявський, які визначили роль і місце польової практики як дійової форми навчання, спрямованої на оволодіння студентами системою екологічних знань, умінь і навичок, необхідних для роботи в школі. Вивченням ролі курсів хімічних дисциплін в екологічній освіті студентів займалися А.М.Береславска, Т.В.Ковальова, курсу педагогіки - І.П.Левченко, Л.Ф.Пашко, Д.Г.Жолудєв. Поступово набули екологічної спрямованості природничо-наукові, спеціально-методичні, суспільно-політичні дисципліни.
У дослідженні розкриті також традиційні і нові форми, методи та напрями практичної підготовки студентів вищих педагогічних закладів України до навчальної та позанавчальної природоохоронної діяльності в
школі. Серед традиційних форм та методів практичної підготовки, що використовувалися викладачами педзакладів у навчальному процесі в 50-60 рр., були лекції, семінарські та практичні заняття, на яких викладачі розкривали питання охорони навколишнього середовища. У роботі висвітлюється досвід проведення навчальних польових практик у Луганському, Ніжинському, Сумському та Харківському вищих педагогічних закладах України. Встановлено, що педагогічно ефективними формами роботи у досліджувані роки були маршрутні екскурсії, індивідуальні спостереження, лабораторні заняття на базі агробіостанцій, лісництв, національних парків та заповідників, залучення до громадсько-корисної природоохоронної праці. Крім того, студенти виконували самостійні дослідницькі, а також творчі завдання з методики проведення природоохоронних екскурсій зі школярами.
У 70-80 рр. почали застосовуватися нові форми та методи навчання майбутніх учителів, спрямовані на поглиблення екологічних знань, розвиток педагогічної майстерності, активізацію навчальної роботи зі школярами. Викладачами Луганського, Черкаського та Харківського педзакладів проводилися проблемні лекції і семінари, під час яких відбувався обмін думками між студентами і викладачами, мінідискусії, комплексні навчальні екскурсії, спецсемінари та спецпрактикуми з екологічних проблем. Популярність у студентів здобули дискусії, рольові, ділові та дидактичні ігри, екологічні вікторини, заповнення порівняльних еколого-анатомічних таблиць, які сприяли активізації їх пізнавальної діяльності.
Як свідчать вивчення звітів про науково-дослідну роботу вищих педагогічних закладів України, підготовка студентів до виконання індивідуальних дослідних завдань набула розвитку у 70-ті і особливо 80-ті рр. Поширюється їх зміст за рахунок використання у навчально-виховному процесі нових комплексних природоохоронних тем, форм і методів науково-дослідної діяльності, спрямованих на формування у студентів знань, умінь і навичок, необхідних для проведення в школі дослідної природоохоронної роботи. Удосконалюється методика і підвищується ефективність наукових досліджень студентів, запровадження їх результатів у шкільну та вузівську практику, народне господарство. Проведенню природоохоронних досліджень студентів більше уваги почали приділяти викладачі кафедр природничих дисциплін, педагоги-науковці, вчені-натуралісти, спеціалісти-практики. Налагоджувалися контакти з науковими і господарськими установами, міжнародними природоохоронними організаціями. У процесі наукового пошуку встановлено, що створення у 80-ті рр. при кафедрах природничих і природничо-географічних факультетів проблемних наукових лабораторій, у яких активно працювали студентські проблемні групи Житомирського, Луганського, Мелітопольського, Сумського, Тернопільського,
значно покращило практичну підготовку майбутніх вчителів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ ( 50-80 - ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок