Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ ( 50-80 - ті рр. ХХ ст.)

ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ ( 50-80 - ті рр. ХХ ст.)

Назва:
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ ( 50-80 - ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. Г.С. СКОВОРОДИ
ШАПОВАЛ ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА
УДК 502.7+378.14 (477)
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ
( 50-80 - ті рр. ХХ ст.)
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті
ім. Г.С.Сковороди, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат біологічних наук, професор
Микитюк Олександр Миколайович,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди,
проректор з наукової роботи, заслужений працівник народної освіти України.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України Євтух Микола Борисович;
Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України, академік-секретар;
кандидат педагогічних наук, доцент
Щокіна Наталія Борисівна,
Харківський державний інститут фізичної культури, завідувач кафедри педагогіки і психології.
Провідна установа - Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.К.Винниченка
Захист відбудеться 24.10.2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.04. Харківського державного
педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків,
вул. Блюхера, 2, ауд. 221
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди (61168, Харків, вул. Блюхера,2)
Автореферат розісланий 22.09.2000 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Питання взаємодії людського суспільства і природи є однієї з найбільш актуальних проблем сучасності, успішне рішення якої залежить від рівня екологічної культури особистості та рівня громадської свідомості в цілому. На сучасному етапі відродження національно-культурного життя України, в умовах складної екологічної ситуації, що виникла в суспільстві, педагоги-науковці, вчені-природознавці та вчителі-практики ведуть інтенсивні пошуки нового змісту, шляхів, форм і методів екологічної освіти та виховання шкільної і студентської молоді. У вирішенні цих завдань провідна роль належить вищим педагогічним навчальним закладам, які здійснюють загальнопедагогічну та спеціально-методичну підготовку вчительських кадрів, у тому числі й у галузі формування еколого-педагогічної культури майбутнього спеціаліста, як обов’язкового чинника його професійної кваліфікації.
Корисний досвід природоохоронної освіти і виховання майбутніх учителів накопичили природничі, природничо-географічні та педагогічні факультети вищих педагогічних закладів України у 50-80 рр. ХХ ст., коли у навчальний процес почали вводитися факультативи, спецкурси за вибором та обов’язкові курси з питань підготовки студентів до природоохоронної діяльності в школі. Ці роки відзначаються пошуками вчених, методистів, учителів загальнопедагогічних та спеціально-методичних підходів до природоохоронної освіти і виховання учнів та студентів, встановленням науково обґрунтованих відносин між людиною та навколишнім середовищем. У цей період проблеми охорони природи стають предметом досліджень цілого комплексу наук і набувають постійної уваги як з боку державних органів освіти, так і громадськості.
Актуальність обраної теми дослідження визначається також доцільністю використання вітчизняної історико-педагогічної спадщини з питань природоохоронної освіти студентської молоді в умовах розвитку в Україні вищої національної педагогічної школи.
Огляд науково-методичної літератури свідчить, що проблема природоохоронної освіти і виховання молоді завжди була актуальною у вітчизняній педагогічній науці, розглядалася як важливий засіб підготовки розвиненої особистості, забезпечення її зв’язку із суспільством та навколишнім середовищем. У 20-30-ті рр. ученими-природознавцями А.П.Павловим, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ДО ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ ( 50-80 - ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок