Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-організаційні Особливості розвитку роздрібної ТОРГІВЛІ хлібом та хлібопродуктами

Економіко-організаційні Особливості розвитку роздрібної ТОРГІВЛІ хлібом та хлібопродуктами

Назва:
Економіко-організаційні Особливості розвитку роздрібної ТОРГІВЛІ хлібом та хлібопродуктами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
Калашніков Володимир Миколайович
УДК 658.87:664.66
Економіко-організаційні Особливості розвитку
роздрібної ТОРГІВЛІ хлібом та хлібопродуктами
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Власова Наталія Олексіївна,
Харківський державний університет харчування та
торгівлі, завідувач кафедри економіки підприємств
харчування та торгівлі
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лігоненко Лариса Олександрівна,
Київський національний торгово-економічний
Університет, завідувач кафедри економіки підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Місюкевич Валентина Іванівна,
Полтавський університет споживчої кооперації
України, доцент кафедри комерційної діяльності та
підприємництва
Захист дисертації відбудеться “19“ травня 2008 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.088.02 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333, ауд. 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул.. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “18” квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Л. Савицька


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найактуальніших питань продовольчої безпеки країни є забезпечення населення високоякісними продуктами харчування власного виробництва. З цієї точки зору, важливим соціально-економічним завданням є створення в Україні необхідних умов для становлення та стабільного функціонування продовольчого ринку та безперебійного задоволення потреб населення в продуктах харчування повсякденного попиту, зокрема, в хлібі та хлібобулочних виробах.
Висока соціальна значущість хлібної продукції зумовлена спроможністю задоволення потреб організму людини в корисних речовинах, фактором наявності в раціоні харчування всіх категорій населення, відсутністю товарів-замінників.
Можливість безперебійного придбання необхідних споживачам хліба та хлібобулочної продукції в зручному для них місці та часі, за доступними цінами і високої якості безпосередньо залежить від розвитку та раціональної організації торгівлі, яка відіграє провідну роль у розвитку продовольчого ринку та задоволенні постійно зростаючих потреб населення.
Дослідженню проблем розвитку торгівлі присвячені праці багатьох відомих зарубіжних вчених-економістів, зокрема Б. Вейтца, А. Крийє, Ж. Жаллє, М. Леві, Р. Маркіна, І.К. Беляєвського, В.К. Памбухчіянца, Ф.Г. Панкратова, Т.К. Серьогіної, В.В. Снегірьової, Ю.Л. Александрова, Н.Н. Терещенко, П.В. Петрова, А.Н. Соломатіна та ін. Теоретичні аспекти управління, економіки та організації торговельної діяльності розглядалися вітчизняними вченими І.О. Бланком, А.А. Мазаракі, Н.М. Ушаковою, Л.О. Лігоненко, Н.О. Власовою, Л.В. Балабановою, В.С. Марциним, П.Ю. Балабаном, В.В. Ортинською та ін.
Водночас не дістали належного висвітлення низка принципово важливих питань, пов’язаних з аналізом стану та теоретичного обґрунтування закономірностей розвитку торгівлі хлібом та хлібобулочними виробами.
Важливість та необхідність вирішення економіко-організаційних проблем торгівлі хлібною продукцією, удосконалення теоретико-методичних та прикладних аспектів формування стратегії місцерозташування підприємств роздрібної торгівлі хлібопродуктами, обґрунтування їх цінової політики зумовлюють актуальність теми дисертаційної роботи, логіку її побудови, цільову спрямованість, завдання та напрями дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям досліджень пов’язаний із загальною тематикою наукових досліджень кафедри економіки підприємств харчування та торгівлі Харківського державного університету харчування та торгівлі, де виконано дисертацію, зокрема, з держбюджетними науково-дослідними темами: №16–04–04Б, державний реєстраційний №0104U002587 “Пріоритетні напрями розвитку внутрішньої торгівлі України в сучасних умовах ринкової трансформації галузі” (особистий внесок полягає у дослідженні розвитку внутрішньої торгівлі у контексті основних перетворень у галузі); №10–04–06Б, державний реєстраційний №0105U007669 «Економічні проблеми розвитку споживчого ринку продуктів харчування за сучасних умов» (особистий внесок полягає у визначенні сутності та місця ринку продуктів харчування у загальній системі ринків); №04–07–09Б, державний реєстраційний №0106U012033 “Управління потенціалом торговельного підприємства” (особистий внесок полягає у розробці технології управління ефективністю діяльності підприємства торгівлі).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Економіко-організаційні Особливості розвитку роздрібної ТОРГІВЛІ хлібом та хлібопродуктами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок