Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ОЦІНКИ І РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

МОДЕЛІ ОЦІНКИ І РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
МОДЕЛІ ОЦІНКИ І РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,60 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лю Лі
УДК 658.14/17
 
МОДЕЛІ ОЦІНКИ І РЕГУЛЮВАННЯ
ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.03.02 –
економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара Семенівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Берсуцький Яків Григорович,
Донецький інститут економіки і господарського права,
ректор
кандидат економічних наук, доцент
Іванов Сергій Миколайович,
Донецький національний університет,
доцент кафедри математики та математичних
методів у економіці
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної кібернетики
Захист відбудеться 18.04. 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна 9-а.
Автореферат розісланий 15.03.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформаційної економіки в системі управління підприємством значно зростає роль фінансів. Пояснюється це тим, що в зараз переважна кількість вітчизняних підприємств опинилася в кризовому або близькому до цього становищі, яке характеризується різким погіршенням основних показників діяльності, і насамперед – фінансових показників. Саме динаміка зміни фінансових показників дозволяє визначити негативні тенденції, що несуть загрозу банкрутства.
Фінансову діяльність підприємства можна розглядати як комплекс динамічних відносин як усередині підприємства, так і з навколишнім середовищем. Управління таким комплексом, тобто процесами формування, розподілу, використання фінансових ресурсів і витрачення грошових коштів, які протікають під впливом великої кількості дестабілізуючих чинників, гострого дефіциту часу на ухвалення рішення, багато в чому залежить від системи фінансового оцінювання та регулювання. За допомогою останньої здійснюється оперативний контроль і аналіз інформації про використання фінансових коштів, фінансовий стан підприємства, розкриваються додаткові резерви і можливості, вносяться зміни у фінансові плани. Від швидкості реакції системи на зміни внутрішніх і зовнішніх умов, тобто від її гнучкості, залежить ефективність функціонування підприємства в цілому.
Складність проблеми підвищення якості функціонування системи фінансового регулювання викликає необхідність застосування кількісних методів і моделювання процесів вибору оптимальних фінансових рішень.
Великий внесок у моделювання процесів управління фінансовою діяльністю підприємства зробили роботи як вітчизняних, так і закордонних авторів – таких, як Берсуцький Я.Г., Бланк І., Браун С., Гузь М.Г., Забродський В.А., Заруба В.Я., Колас Б., Кизим М.О., Клебанова Т.С., Петренко В.Л., Пономаренко В.С., Пушкар О.І., Солоу Р., Хікс Дж. Однак деякі питання проблеми, особливо зв'язані з побудовою моделей, за допомогою яких здійснюється виявлення і попередження критичного фінансового стану підприємства, не знайшли належного відбитка в наукових працях.
Актуальність проблеми в умовах трансформаційної економіки, її теоретичне і практичне значення, але недостатня розробка, визначили необхідність проведення даного дослідження, тему, мету і задачі дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана за матеріалами держбюджетної теми “Розробка теоретичних основ побудови гнучких систем управління” (номер держреєстрації 0194U021394), що виконувалася кафедрою економічної кібернетики Харківського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МОДЕЛІ ОЦІНКИ І РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок