Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

СИСТЕМА ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
СИСТЕМА ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
\bookfoldsheets0СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Даля
Баталіна Ганна Яківна
УДК 373.036
СИСТЕМА ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України
Шевченко Галина Павлівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідувач кафедри педагогіки, директор Інституту духовного розвитку людини.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Миропольська Наталія Євгенівна,
Інститут проблем виховання, завідувач лабораторії теорії і методики естетичного виховання.
кандидат педагогічних наук, доцент
Карпенко Іван Михайлович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, декан факультету романо-германських мов.
Провідна установа: | Харківський національний педагогічний університет імені Г.Сковороди, Міністерство освіти і науки України, кафедра загальної педагогіки, м. Харків.
Захист відбудеться „ 1 ” липня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий „ 31 ” травня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О. Андрющук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасних умовах значно актуалізується проблема естетичного виховання підростаючих поколінь, від рівня якого залежить стан вихованості людей в суспільстві, їх культури і гуманістичного ставлення до різних явищ оточуючої дійсності. Естетичне виховання втілює в собі всі могутні резерви зовнішнього і внутрішнього перетворення особистості як естетичної і духовно-моральної цінності. Естетичне виховання органічно пов’язане з іншими видами виховання і складає цілісний процес емоційно-образного впливу на підростаючу індивідуальність. Проте, воно має свої специфічні особливості, які необхідно враховувати в організації навчально-виховного процесу загальноосвітньої школи.
Невипадково у затверджених Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти чільне місце займає освітня галузь „Естетична культура”. Її метою є формування в учнів „системи естетичних цінностей як інтегральної основи світогляду, здатності до творчої самореалізації, виховання потреби в духовному самовдосконаленні”. Провідною ідеєю галузі є „Людина в культурі – культура в людині”. Одним з важливих завдань освітньої галузі у старших класах є „виховання в учнів ціннісного ставлення до явищ культури та мистецтва, художньо-світоглядної позиції”.
Проблема естетичного виховання підростаючих поколінь завжди знаходилась у центрі уваги педагогічної громадськості та педагогічної думки, про що яскраво свідчать праці провідних педагогів-класиків та педагогічна преса різних історичних періодів (Я.А.Коменський, Дж.Локк, Ж.-Ж.Руссо, І.-Ф.Гербарт, Г.Сковорода, К.Ушинський, П.Каптерєв, В.Зеньківський, С.Миропольський, С.Русова, А.Макаренко, В.Сухомлинський та ін.).
Увага до різних аспектів естетичного виховання простежується у вчених-естетиків, педагогів, психологів. Проблеми теорії естетичного виховання плідно розроблялися провідними вченими: Ю.Борєв, О.Буров, В.Ванслов, М.Каган, М.Кіященко, Л.Левчук, В.Малахов, Л.Печко, О.Семашко, Р.Шульга та ін..
Питання впливу різних естетичних факторів на естетичну свідомість та емоційно-почуттєву сферу підростаючих поколінь досліджували Л.Виготський, Г.Костюк, О.Леонтьєв, Д.Леонтьєв, С.Рубінштейн, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СИСТЕМА ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок