Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОДНІ ПРОЦЕСИ НА ДІОКСИДСВИНЦЕВИХ ТИТАНОВИХ АНОДАХ У ВОДНИХ КИСЛИХ РОЗЧИНАХ.

ЕЛЕКТРОДНІ ПРОЦЕСИ НА ДІОКСИДСВИНЦЕВИХ ТИТАНОВИХ АНОДАХ У ВОДНИХ КИСЛИХ РОЗЧИНАХ.

Назва:
ЕЛЕКТРОДНІ ПРОЦЕСИ НА ДІОКСИДСВИНЦЕВИХ ТИТАНОВИХ АНОДАХ У ВОДНИХ КИСЛИХ РОЗЧИНАХ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сінкевич Ірина Валеріївна
УДК 621.357.12
ЕЛЕКТРОДНІ ПРОЦЕСИ НА ДІОКСИДСВИНЦЕВИХ ТИТАНОВИХ АНОДАХ У ВОДНИХ КИСЛИХ РОЗЧИНАХ.
Спеціальність 05.17.03 - технічна електрохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному політехнічному університеті Міністерства освіти України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Горбачов Анатолій Кузмич,
Харківський державний політехнічний університет, професор кафедри технічної електрохімії
Офіційні опоненти: | доктор хiмiчних наук, старший науковий спiвробiтник Калугін Володимир Дмитрович Харківський військовий університет, завідувач-професор кафедри хімії.
кандидат технiчних наук, Рой Ірина Дмитрівна, Українська фармацевтична академія, доцент кафедри хімії м.Харків
Провiдна установа: | Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти України, кафедра технології електрохімічних виробництв, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "07" жовтня 1999р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.03 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою:
310002, м.Харків-2, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий "20" серпня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Сахненко М.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Важливою проблемою в технічній електрохімії є розробка малозношуваних анодів для електролізу кисневовмісних солей та їх кислот з недефіцитних і дешевих матеріалів. Найбільш перспективним є розробка комбінованих оксидно-металевих анодів. З недефіцитних матеріалів найбільший інтерес представляє діоксид свинцю як робочий шар та титан як електропровідна основа. Діоксид свинцю має ряд позитивних властивостей: достатньо висока хімічна стійкість у розчинах неорганічних кислот і окислювачів, висока електропровідність, та невелика вартість. Дослідження кінетики анодних процесів на діоксидсвинцевих титанових анодах дозволило зробити висновок про можливість використання цих анодів при електролізі сульфатних і хлоридно-сульфатних розчинів, в гідрометалургії цинку, в гальванотехніці при хромуванні, у електролізі дезінфікуючих водних розчинів гіпохлориту натрію. Розробка нових нерозчинних анодів на основі недефіцитних матеріалів і дослідження кінетики електродних процесів є актуальною метою.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась за координаційним планом Міністерства освіти України по напрямку № 70 “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів комплексної хіміко-технологічної переробки мінеральної сировини України”, та за проектом 3.4/436 від 24 жовтня 1997 р. “Дослідження кінетики електродних реакцій під час синтезу електрокаталітичних матеріалів” Державного фонду фундаментальних досліджень Міністерства науки України.
Мета і задачі дослідження. Отримання малозношуваного аноду, що складається з каталитично активного шару з діоксиду свинцю, титанового струмопідводу і підшару з мінімальним вмістом благородного металу. Дослідження кінетики анодних процесів на діоксиді свинцю в кислих розчинах. Розширення області застосування діоксидсвинцевих титанових анодів при синтезі неорганічних речовин.
Наукова новизна одержаних результатів. - Розроблено діоксидсвинцевий титановий анод з мінімальним вмістом (0,025 г/дм2) діоксиду рутенію у підшарі;
- встановлено вплив концентрації H2SO4 у діапазоні 0,05-12 моль/дм3 при промислових густинах струму 1000-5000 А/м2 на кінетику виділення кисню на діоксидсвинцевих титанових анодах при потенціалах які є позитивніші за потенціал нульового заряду РbO2;
- встановлена загальна закономірність впливу аніонів Cl-, Br-, I- в H2SO4 на анодний процес на діоксиді свинцю;
- встановлено вплив катіонів K+, Na+, Li+, Mg2+, Zn2+ на кінетику виділення кисню у розчинах сірчаної кислоти на діоксидсвинцевих титанових анодах;
- визначена критична концентрація сірчаної кислоти (12 моль/дм3), при якій активний шар з діоксиду свинцю комбінованих анодів втрачає корозійну стійкість.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЕЛЕКТРОДНІ ПРОЦЕСИ НА ДІОКСИДСВИНЦЕВИХ ТИТАНОВИХ АНОДАХ У ВОДНИХ КИСЛИХ РОЗЧИНАХ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок