Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУМОВІ СТАНИ В НАДПРОВІДНИХ КОМПОЗИЦІЯХ З ПРОСТОРОВОЮ НЕОДНОРІДНІСТЮ СТРУКТУРИ

СТРУМОВІ СТАНИ В НАДПРОВІДНИХ КОМПОЗИЦІЯХ З ПРОСТОРОВОЮ НЕОДНОРІДНІСТЮ СТРУКТУРИ

Назва:
СТРУМОВІ СТАНИ В НАДПРОВІДНИХ КОМПОЗИЦІЯХ З ПРОСТОРОВОЮ НЕОДНОРІДНІСТЮ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,42 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ КОНДЕНСОВАНИХ СИСТЕМ
На правах рукопису
САХНЮК Василь Євгенович
УДК 538.945
СТРУМОВІ СТАНИ В НАДПРОВІДНИХ КОМПОЗИЦІЯХ З
ПРОСТОРОВОЮ НЕОДНОРІДНІСТЮ СТРУКТУРИ
01.04.02 – теоретична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЛЬВІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теоретичної і математичної фізики Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник– |
доктор фізико-математичних наук, професор Свідзинський Анатолій Вадимович, Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри теоретичної і математичної фізики.
Офіційні опоненти–– |
доктор фізико-математичних наук, професор Ваврух Маркіян Васильович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри астрофізики;
кандидат фізико-математичних наук, Золотарюк Ярослав Олександрович, Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна організація– | Інститут фізики НАН України, відділ магнітних явищ, м. Київ.
Захист відбудеться “ 25 ” квітня 2007 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .156.01 при Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України за адресою:
79011, м. Львів, вул. Свєнціцького, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту фізики конденсованих систем НАН України за адресою:
79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано “ 23 ” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.156.01,
кандидат фіз.-мат. наук | Т.Є.Крохмальський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження рівноважних струмових станів в просторово неоднорідних надпровідних композиціях (прикладом є надпровідні контакти типу SIS, SNS, SNINS, де S — надпровідник, I — діелектрик, N — нормальний метал) — одне із складних та актуальних завдань в сучасній фізиці надпровідних систем. При розгляді надпровідних контактів з’ясування таких питань, як залежність струму в контакті від різниці фаз між берегами контакту, від температури, товщини нормального прошарку, коефіцієнта проходження D електронів крізь діелектрик, від наявності домішок в контакті, дає можливість краще зрозуміти фізику просторово неоднорідних надпровідників та пояснити експериментальні результати.
У теорії опису надпровідних контактів існує широке розмаїття схем та методів, у рамках яких вивчаються струмові стани, а саме: метод тунельного гамільтоніана, точна схема, заснована на формалізмі функцій Гріна, що задовольняють рівняння Горькова, квазікласичний підхід, теорія Гінзбурга-Ландау, тощо. Одним з найбільш вживаних є квазікласичний підхід, суть якого полягає в побудові рівнянь теорії надпровідності для функцій, в яких виконано операцію згладжування просторової поведінки по атомній довжині, тобто нехтується дрібномасштабними змінами, а залишаються лише великомасштабні — на довжинах порядку довжини когерентності . Спрощення, досягнуті в результаті застосування цього методу, роблять його найрезультативнішим в теорії надпровідних контактів.
Інше важливе питання, яке тут виникає, — це просторова зміна параметра впорядкування (ПВ). При розрахунку струмових станів для температур, не надто близьких до критичної , широко вживаною є модель з кусково-неперервним по модулю ПВ. В цій моделі ПВ вважається сталим по модулю в надпровіднику і рівним нулю в нормальній області. Однак для температур, близьких до , така спрощена модель є непридатна, і при побудові теорії має бути врахована просторова зміна ПВ. Відповідна ефективна схема, в якій це виконується, побудована на формалізмі лінійного інтегрального рівняння (ЛІР) та рівняння Гінзбурга-Ландау (РГЛ). Тобто вдається виконати розрахунок самоузгодженим чином, що зумовлює важливість і актуальність дослідження струмових станів в надпровідних контактах в цій області температур.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СТРУМОВІ СТАНИ В НАДПРОВІДНИХ КОМПОЗИЦІЯХ З ПРОСТОРОВОЮ НЕОДНОРІДНІСТЮ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок