Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАРАНТОВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ДЛЯ КОНФЛІКТНО-КЕРОВАНИХ ПРОЦЕСІВ

ГАРАНТОВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ДЛЯ КОНФЛІКТНО-КЕРОВАНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
ГАРАНТОВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ДЛЯ КОНФЛІКТНО-КЕРОВАНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова
Чикрій Кирило Аркадійович
УДК 518.9
ГАРАНТОВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ
ДЛЯ КОНФЛІКТНО-КЕРОВАНИХ ПРОЦЕСІВ
01.05.01 – теоретичні основи інформатики та кібернетики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гаращенко Федір Георгієвич,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
моделювання складних систем
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Макаренко Олександр Сергійович,
Науково-навчальний комплекс “Інститут прикладного системного аналізу” НАН та МОН України при НТУУ “КПІ”, провідний науковий співробітник,
кандидат фізико-математичних наук
Стецюк Петро Іванович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, факультет прикладної математики, кафедра
обчислювальної математики та математичної кібернетики.
Захист відбудеться _26_” червня_ 2007 р., о (об) _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України за адресою:
03680, МСП, Київ-187, проспект академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий “ 24_” __травня___ 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теорія конфліктно-керованих процесів – новий розділ математичної теорії оптимальних процесів, який пов’язаний з дослідженням керованих систем, що функціонують в умовах конфлікту та невизначеності. Поштовхом до її розвитку послужили реальні прикладні задачі, які мають важливе практичне значення для прогнозування розвитку економіки, проектування ракетної та космічної техніки, моделювання взаємодії керованих рухомих об’єктів і в інших областях людської діяльності. Такими є, зокрема, задача зближення керованих об’єктів, задача групового переслідування та керування за неповної інформації про стан, задача керування системою з постійно діючими збуреннями, для яких відсутній статистичний опис, а відомі лише границі зміни параметрів збурення. При цьому ситуація може бути ускладнена присутністю обмежень на стан об’єктів. Як правило, в ролі функцій керування використовують вимірні обмежені функції, проте іноді є необхідність в застосуванні узагальнених функцій, що призводить до розривних траєкторій динамічних систем. Вищезгадані класи ігрових задач і ряд інших, близьких за своєю природою, є предметом дослідження конфліктно-керованих процесів. Для них характерна присутність двох протидіючих сторін, що мають протилежні цілі. Присутність другого гравця-супротивника в порівнянні з задачею оптимального керування приводить до дослідження істотно більш складних проблем керування, а також до вивчення інших принципово нових питань, які не виникають у звичайній задачі керування.
Практична важливість та великий теоретичний інтерес, який визвали задачі та проблеми теорії конфліктно-керованих процесів, стимулювали інтенсивний розвиток цього напрямку прикладної математики.
Методи оптимізації конфліктно-керованих процесів можна умовно розділити на дві групи. До першої з них слід зарахувати ті підходи, ціллю яких є побудова оптимальних стратегій гравців. Це, перш за все, метод Айзекса Айзекс Р. Дифференциальные игры. – М.: Мир, 1967. – 480 с., що базується на ідеології динамічного програмування та знаходженні в’язкісних розв’язків рівнянь типу Гамільтона - Якобі. В цьому напрямку слід зазначити роботи С.М. Кружкова, фундаментальні дослідження А.І. Субботіна й А.А. Мелікяна, їх учнів, великих груп французьких та італійських математиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ГАРАНТОВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ДЛЯ КОНФЛІКТНО-КЕРОВАНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок