Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості побудови тренувального процесу футболістів-ветеранів

Особливості побудови тренувального процесу футболістів-ветеранів

Назва:
Особливості побудови тренувального процесу футболістів-ветеранів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Перевозник Володимир Іванович
УДК 796.092
Особливості побудови тренувального процесу
футболістів-ветеранів
24.00.01 – Олімпійский і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії фізичної культури, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: | доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор
Мулик Вячеслав Володимирович
Харківська державна академія фізичної культури, проректор з навчально-методичної роботи.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Друзь Валерій Анатолійович
Харківська державна академія фізичної культури, професор кафедри біологічних основ фізичного виховання і спорту;
кандидат педагогічних наук, професор
Шамардін Валерій Миколайович
Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, проректор з навчальної работи, завідуючий кафедрою спортивних ігор.
Провідна установа: | Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Захист відбудеться 11 червня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.862.01 у Харківській державній академії фізичної культури: м. Харків, вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано “ 8 ” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Ашанін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність роботи. Проблемам побудови багаторічної підготовки спортсменів присвячені фундаментальні праці М.Г. Озоліна, 1970; М.Я. Набатнікової, 1982; В.П. Філіна, 1987; В.М. Платонова, 1988, 1997; Л.В. Волкова, 1990, 1997; В.Г. Алабіна, 1993; К.П. Сахновського, 1997. У своїх роботах учені представляють багаторічну підготовку, що складається з 4 чи 5 етапів, останній з який завершується спортом вищих досягнень. В останні роки з'явилися роботи (Г.М. Арзютов, 2001; В.В. Мулик, 2002), у яких розглядається і подальша тренувальна і змагальна діяльність, тобто спорт ветеранів.
У багатьох видах спорту (легка атлетика, велоспорт, лижний спорт, спортивні ігри й ін.), у тому числі й у футболі, проводяться змагання серед ветеранів різного рівня, включаючи і чемпіонати континентів і світу. Проведено вже чотири чемпіонати світу з футболу серед вікових категорій спортсменів-ветеранів старше 35 і 45 років, у яких успішно брала участь і збірна команда України.
Стали традиційними міжнародні і республіканські турніри (Запоріжжя, Феодосія), а також регулярні обласні першості (Донецька, Харківська та інші області).
На матеріалі футболу виконана велика кількість дисертаційних робіт, у яких розглядається методика побудови тренувального процесу футболістів різних вікових груп: юних (Д.В. Чулибаєв, Е.В. Скоморохов, С.Ю. Тюленьков, 1986; К.П. Сахновський, 1990), кваліфікованих (Ю.М. Арестов, М.А. Годік, 1980; С.И. Бондар, 1992; С.Ю. Тюленьков, 1998), жінок-футболісток (В.В. Соломонко, О.В. Соломонко, Г.А. Лисенчук, 1997; А. Зайцев, В. Левін, 2001).
У той же час наукових досліджень, що стосуються особливостей побудови тренувального процесу футболістів-ветеранів, немає.
Поряд з цим значна кількість футболістів не закінчують свою спортивну діяльність після 35 років, беручи участь у змаганнях команд ветеранів. Тому стає очевидним незакінченість багаторічного тренувального процесу, у зв'язку з чим виникає питання розробки системи підготовки футболістів-ветеранів.
З урахуванням цього науково-методичне обґрунтування, практична розробка і реалізація системи підготовки ветеранів-футболістів є актуальним науковим напрямком у теорії і методиці побудови тренувального процесу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності зі Зведеним планом науково-дослідної роботи Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту на 2001-2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Особливості побудови тренувального процесу футболістів-ветеранів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок