Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ КОНТИНЕНТАЛЬНИХ ВОДОЙМ З НЕСТАБІЛЬНОЮ МІНЕРАЛІЗАЦІЄЮ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ КОНТИНЕНТАЛЬНИХ ВОДОЙМ З НЕСТАБІЛЬНОЮ МІНЕРАЛІЗАЦІЄЮ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ КОНТИНЕНТАЛЬНИХ ВОДОЙМ З НЕСТАБІЛЬНОЮ МІНЕРАЛІЗАЦІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,30 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
КУТІЩЕВ Сергій Васильович
УДК 639.3.
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ КОНТИНЕНТАЛЬНИХ ВОДОЙМ З НЕСТАБІЛЬНОЮ МІНЕРАЛІЗАЦІЄЮ
06.02.03 Рибництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Херсонському державник аграрному університеті
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор, заслужений діяч науки і техніки України
Шерман Ісаак Михайлович
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
професор, заслужений працівник
рибного господарства Російської Федерації
Козлов Володимир Іванович
професор кафедри біології та іхтіології
Московської державної технологічної академії
Кандидат сільськогосподарських наук
Онученко Олександр Веремійович
Голова правління ВАТ „Черкасирибгосп”
Провідна установа: Київський національний університет ім.. Т.Г.Шевченка
Захист відбудеться „20” грудня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради У 26.364.01 при Інституті рибного господарства УААН за адресою: 03860, м.Київ, вул.. Обухівська, 135
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту рибного господарства УАНН за адресою: 03860, м.Київ, вул.. Обухівська, 135
Автореферат розісланий „19” листопада 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
Кандидат біологічних наук Кражан С.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Низка внутрішніх водойм півдня України різного генезису, загальна площа водного дзеркала яких становить 31497 га, характеризується підвищеним вмістом солей і займає проміжне положення між прісноводними водоймами і водами морів та океанів.
Значна їх частина має певний зв’язок з Чорним та Азовським морем, в їх вершини можуть впадати малі річки, або ж спрямовуються скидні води іригаційних систем. Малі річки, води зрошувальних систем виступають в якості розпріснюючого чинника, а з другого боку – ступінь зв’язку з морем, та величини солоності ґрунтів, що формують ложе водойм є чинниками які сприяють підвищенню мінералізації води (Кутіщев, 2001).
Як акваторії, так і водна товща водойм даного типу характеризується нестабільною мінералізацією з просторово-часовою диференціацією за її різними рівнями, з специфічним для даного біотопу біорізноманіттям, включаючи і аборигенну для цих ділянок іхтіофауну.
Поряд із цим, ці водойми мають суттєвий біопродукційний потенціал, представлений первинними продуцентами (водорості, вищі водні рослини) та консументами різних трофічних рівней, який залишається практично не реалізованим туводною іхтіофауною, які є малоцінними у рибогосподарському відношенні видами (бичок, карась, верхівка, атерина).
В залежності від мінералізацієї води рибогосподарської водойми, сучасні технології аквакультури риб, орієнтовані на вирощування прісноводної або морської іхтіофауни, (Шерман, Кутіщев, 2000).
В зв’язку з цим актуальною проблемою рибництва є наукове обґрунтування, розробка та практичне впровадження нової рибогосподарської технології, що базується на штучно створених високопродуктивних та промислово-цінних іхтіоценозах, які ефективно використовують природну кормову базу та адаптованих до нестабільної мінералізації води як різних акваторій однієї водойми, так і різнотипних потенційно важливих рибогосподарських водних об’єктів півдня України.
Зв’язок роботи з науковими планами. Дисертаційна робота є складовою частиною експериментальних досліджень кафедри рибництва Херсонського державного аграрного університету в рамках комплексної цільової програми „Амур”: „Розробка біологічних основ і методів використання рослиноїдних риб як засіб підвищення рибопродуктивності малих водосховищ півдня України” (шифр 09.03.01.02.02) і продовжених згідно завдання 01.10 „Розробити і втілити рекомендації з рибогосподарського використання водойм комплексного призначення півдня України” галузевої науково-технічної програми 0.СХ.47, частиною тематичного плану Інституту рибного господарства УААН, 2000 – 2005 рр (шифр 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ КОНТИНЕНТАЛЬНИХ ВОДОЙМ З НЕСТАБІЛЬНОЮ МІНЕРАЛІЗАЦІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок