Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТИЯНСЬКА НАРАТИВНА ТРАДИЦІЯ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

ХРИСТИЯНСЬКА НАРАТИВНА ТРАДИЦІЯ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ХРИСТИЯНСЬКА НАРАТИВНА ТРАДИЦІЯ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,68 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Богачевська Ірина Вікторівна
УДК 21:14+23/28:82-97
ХРИСТИЯНСЬКА НАРАТИВНА ТРАДИЦІЯ:
ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ
cпеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
ГОРБАЧЕНКО Тетяна Григорівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, академік НАН України
ПОПОВИЧ Мирослав Володимирович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, директор;
Доктор філософських наук, професор
РИБАЧУК Микола Филимонович,
Український гуманітарний інститут, проректор;
Доктор філософських наук, старший науковий співробітник
САГАН Олександр Назарович,
Секретаріат Президента України, радник Секретаріату.
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська академія”, кафедра філософії та релігієзнавства.
Захіст відбудеться 24 травня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університета імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано „21” квітня  року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Ю.Смирнова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження На початку ХХІ ст. в контексті лінгвістичного й дискурсивного “повороту” світової філософії виникає тенденція до збільшення використання соціальними та гуманітарними науками досліджень мови та дискурсу як методологічної основи наукового аналізу. Спостерігається значне зацікавлення релігійним дискурсом, мовними та текстовими виявами релігійного феномена. В сучасному релігієзнавстві та гуманітаристиці, зокрема в лінгвістиці, наратології, семіотиці культури, соціології накопичений чималий досвід як теоретичного осягнення певних аспектів релігійних писемних традицій, так і аналізу релігійних текстів. Проте, оскільки дослідження християнської писемної традиції протягом історії її існування здійснювалися переважно в конфесійній християнській теології, християнський наративний комплекс ще не став об’єктом наукової рефлексії. Це зумовлює актуальність запропонованого в дисертації позаконфесійного філософсько-релігієзнавчого дослідження християнської наративної традиції.
Християнська наративна традиція — складне й багатогранне явище духовного життя людства — визначає єдиний метатекст християнської культури. Останній бере початок з базової події, яку закладено в основу всього наративу, — з “історії Христа”, що переживається й осмислюється як ключова подія всієї людської історії і як початок історії християнського світу, християнської цивілізації й християнської культури. Він існує у формі конкретних вербальних і невербальних текстів, авторських і фольклорних, таких, що мають історичний час і географічне місце створення й функціонування, свого адресата, теологічний авторитет і естетичну цінність. В її текстах зафіксовано процеси формування, становлення й поширення християнства як світової релігії, а також богословські й суспільно-політичні колізії, які їх супроводжують. Тому дослідження християнського наративу є актуальними в загальногуманітарному, культурологічному та філософсько-релігієзнавчому контекстах.
Християнський наратив, розвиваючись протягом майже трьох тисячоліть, набирав специфічних рис залежно від суспільно-історичної та етнокультурної специфіки регіонів поширення християнства як світової релігії. Однак серед найменш досліджених і найбільш дискусійних проблем сучасного релігієзнавства є аналіз структури християнської наративної системи як інтегрального багаторівневого утворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Реферат на тему: ХРИСТИЯНСЬКА НАРАТИВНА ТРАДИЦІЯ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок