Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИДОВИЙ СКЛАД, ПОШИРЕННЯ ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ІКСОДОВИМИ КЛІЩАМИ ОВЕЦЬ У КРИМУ

ВИДОВИЙ СКЛАД, ПОШИРЕННЯ ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ІКСОДОВИМИ КЛІЩАМИ ОВЕЦЬ У КРИМУ

Назва:
ВИДОВИЙ СКЛАД, ПОШИРЕННЯ ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ІКСОДОВИМИ КЛІЩАМИ ОВЕЦЬ У КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини
ПАСУНЬКІНА
Марія Олександрівна
УДК 619:616.993.192
ВИДОВИЙ СКЛАД, ПОШИРЕННЯ ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З
ІКСОДОВИМИ КЛІЩАМИ ОВЕЦЬ У КРИМУ
16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримській дослідній станції Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН.
Науковий керівник
доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник
Машкей Ігор Анатолійович,
Інститут експериментальної i клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач відділу паразитології;
доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник Приходько Юрій Олександрович, Харківська державна зооветеринарна академія, завідувач кафедри паразитології.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Микитюк Володимир Васильович, Бєлгородська сільськогосподарська академія, завідувач кафедри паразитології та епізоотології;
кандидат ветеринарних наук Євстаф’єва Валентина Олександрівна, Полтавська державна аграрна академія, в.о. доцента кафедри паразитології.
Провідна установа
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра паразитології та тропічної ветеринарії, м. Київ.
Захист відбудеться “_17____” січня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “_13____” _грудня_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук Бабкін А. Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запорукою успішного розвитку вівчарства є ветеринарне благополуччя поголів'я. Серед захворювань овець заразної етіології значне місце посідають ендоглобулярні кровопаразитарні хвороби, які дуже поширені і завдають галузі значних збитків. Зараження сприйнятливих тварин здійснюється через кровососних іксодових кліщів, широко розповсюджених тимчасових зовнішніх паразитів хребетних тварин (Петрищева П.А., 1967; Тарасов В.В., 1988).
Іксодові кліщі за числом хвороб, які вони переносять, займають одне з перших місць серед кровососних членистоногих (Беклемишев В.Н., 1995; БессоновА.С., 2004; Syamasundar N., 1989; Uilenberg G., 1992). Вони не тільки впливають на тварин як ектопаразити під час харчування й перебування на хазяїнові - живителю, але здатні сприймати, зберігати та передавати збудників багатьох хвороб людини і тварин, включаючи віруси, рикетсії, бактерії, спірохети, анаплазми, піроплазміди та ін. Таким чином, ці паразити є найважливішим об’єктом медичної та ветеринарної паразитології.
Роботи, виконані вченими в умовах Криму (Богородицький А.В., 1935; Курчатов В.І., Соколов Б.Д., 1940; Соколов Б.Д., 1949; Курчатов В.І., Нечинений Д.К., Романов В.М., 1950; Карташов М.В., Нечинений Д.К., 1969; Мироненко Ю.Г., 1993), були спрямовані, в першу чергу, на вивчення піроплазмідозної ситуації у тварин та на організацію заходів боротьби з кровопаразитарними інвазіями. Відомості щодо вивчення видового складу, поширення і фенології іксодових кліщів, що паразитують на вівцях у Криму, до того ж з урахуванням фізико-географічних та кліматичних особливостей різних зон, уривчасті, неповні та на цей момент застарілі.
З огляду на велику шкоду, якої завдають іксодові кліщі організму тварин, боротьба з цими шкідниками є важливим завданням ветеринарної науки та практики і вимагає пошуку нових високоефективних акарицидів і раціонального методу їх застосування з урахуванням біологічних особливостей переносників (Наумов Р.Л., 1990; Машкей І.А., 1994; Заблоцкий В.Т., 2002; Piccardi P., 1984; Franc M., 1988).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВИДОВИЙ СКЛАД, ПОШИРЕННЯ ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ІКСОДОВИМИ КЛІЩАМИ ОВЕЦЬ У КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок